Notowania

włochy
09.01.2010 14:30

Włochy: Nowy bilans rannych w starciach w Kalabrii

Obrażenia odniosło 30 imigrantów, 17 mieszkańców i 19 policjantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*66 osób zostało rannych wdwudniowych starciach afrykańskich imigrantów z ludnością miasteczka Rosarno w Kalabrii na południu Włoch. Ten nowy bilans zamieszek podano w sobotę, gdy sytuacja zaczęła się uspokajać. *

W nocy z piątku na sobotę policjanci i karabinierzy zorganizowali przewóz przybyszów z Trzeciego Świata z Rosarno do kilku ośrodków dla imigrantów, gdzie zapewniono im miejsca noclegowe.

Z miejscowości w eskorcie policji wywieziono autokarami kilkuset imigrantów, którzy do tej pory koczowali w straszliwych warunkach na terenie dawnej hali fabrycznej, podzielonej na boksy z kartonu.

To tam rozpoczął się bunt imigrantów, pracujących w gospodarstwach rolnych, przeciwko warunkom życia i ich traktowaniu.

Obrażenia odniosło 30 imigrantów, 17 mieszkańców i 19 policjantów. Stan pięciu osób jest poważny.
Imigranci wyszli na ulice w czwartek, dopuszczając się aktów wandalizmu po tym, jak nieznani sprawcy, prawdopodobnie miejscowi przestępcy, zranili z broni myśliwskiej dwóch afrykańskich robotników rolnych. Gdy protestujący wywołali falę zniszczeń, w odwecie zaatakowała ich miejscowa ludność.

Autokary z imigrantami opuszczały miasteczko przy aplauzie mieszkańców - zauważyły włoskie media. Inni Afrykanie postanowili opuścić miejscowość na własną rękę. Ich grupy także eskortowała policja, by nie dopuścić do dalszych starć i samosądów.

_ - Wyjeżdżam stąd i nigdy tu nie wrócę _ - powiedział cytowany przez agencję Ansa 30-letni Peter z Ghany. Mieszkańcom Kalabrii zarzucił nietolerancję, wrogość i przemoc wobec imigrantów. _ - Wy Włosi jesteście rasistami _ - stwierdził cytowany przez agencję inny czarnoskóry robotnik rolny.

* [ Włochy za skanerami ciała na lotniskach ]( http://news.money.pl/artykul/wlochy;za;skanerami;ciala;na;lotniskach,5,0,572933.html )
* [ Najniższa inflacja od 50 lat we Włoszech ]( http://news.money.pl/artykul/najnizsza;inflacja;od;50;lat;we;wloszech,234,0,572650.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: włochy, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz