Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
27.07.2008 17:05

Włochy: Papież udaje się w poniedziałek na urlop

Benedykt XVI uda się w poniedziałek na urlop do Bressanone w Górnej Adydze, w górach na północy Włoch, gdzie wcześniej wielokrotnie wypoczywał jako młody ksiądz teolog, a potem kardynał.

Podziel się
Dodaj komentarz

Benedykt XVI uda się w poniedziałek na urlop do Bressanone w Górnej Adydze, w górach na północy Włoch, gdzie wcześniej wielokrotnie wypoczywał jako młody ksiądz teolog, a potem kardynał.

W Alpach będzie do 11 sierpnia.

Papież zatrzyma się w pochodzącym z XI wieku gmachu seminarium. Od 1967 do 2004 roku był w tym malowniczym miasteczku w sumie 11 razy.

W 1984 roku gościem kardynała Josepha Ratzingera był w Bressanone znany pisarz Vittorio Messori, który przeprowadził z przyszłym papież wywiad-rzekę, opublikowany pod tytułem "Raport o stanie wiary".

Według zapowiedzi Benedykt XVI zamierza poświęcić letni urlop przede wszystkim na wypoczynek. Prawdopodobnie będzie pracował również nad drugą częścią książki "Jezus z Nazaretu", a także prawie już gotową encykliką społeczną.

Na razie, jak poinformowano, nie przewiduje się spotkania papieża z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, która również będzie spędzać wakacje w Górnej Adydze.

Podkreśla się, że to sam Benedykt XVI zdecydował spędzić w tym roku wakacje w okolicach, z których pochodziła jego babka ze strony matki - Maria Taubner.

Na czas papieskich wakacji niemal wszyscy opuścili budynek seminarium, w którym zatrzyma się świta i ochrona Benedykta XVI, między innymi 25 watykańskich żandarmów. W miasteczku nad bezpieczeństwem papieża czuwać będzie 600 włoskich policjantów i karabinierów.

W oficjalnych planach górskich wakacji Benedykta XVI znajdują się dwa spotkania z wiernymi na niedzielnych modlitwach Anioł Pański - 3 i 10 sierpnia.

6 sierpnia papież spotka się z duchowieństwem z diecezji Bolzano- Bressanone, a 9 sierpnia na głównym placu miasteczka odbędzie się uroczystość nadania Benedyktowi XVI honorowego obywatelstwa Bressanone.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/

Tagi: włochy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz