Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
03.09.2006 14:23

Włochy: Papież życzył polskim uczniom sukcesów w szkole

(dochodzą papieskie rozważania o papieżu Grzegorzu Wielkim)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą papieskie rozważania o papieżu Grzegorzu Wielkim)

3.9.Rzym (PAP) - Sukcesów w zdobywaniu wiedzy i mądrości z okazji rozpoczęcia roku szkolnego życzył polskim dzieciom i młodzieży papież Benedykt XVI podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwę Anioł Pański w Castel Gandolfo.

"Pozdrawiam Polaków. Dzieciom i młodym, rozpoczynającym nowy rok szkolny, życzę sukcesów w zdobywaniu wiedzy i mądrości. Wszystkich zawierzam opiece Matki Bożej. Niech wam Bóg błogosławi" - powiedział Benedykt XVI.

Swe rozważania, poprzedzające modlitwę, Benedykt XVI poświęcił postaci papieża Grzegorza Wielkiego (ok. 540-604), który uniezależnił papiestwo od władzy świeckiej i zreformował liturgię, nadając rzymskiemu mszałowi formę obowiązującą do czasów obecnych.

Papież podkreślił, że "tę wyjątkową, jedyną w swym rodzaju postać należy stawiać jako wzór zarówno pasterzom Kościoła" jak i rządzącym.

W swych rozważaniach papież uczynił wyraźną aluzję do konieczności obrony chrześcijańskiego dziedzictwa Europy podkreślając, że także Grzegorz Wielki dał wzór, jak należy to czynić.

Przypomniał, że święty Grzegorz nakreślił dla całego duchowieństwa wzór życia duszpasterza. "Życie to powinno być wyważoną syntezą kontemplacji i działania, ożywianą miłością" oraz "zdolnością pochylania się nad cudzą nędzą" - dodał papież.

Na zakończenie spotkania Benedykt XVI przypomniał zebranym pielgrzymom, że w sobotę uda się z pielgrzymką do Niemiec.

W dniach od 9 do 14 września papież odwiedzi Bawarię, gdzie urodził się, studiował i pełnił swą posługę duszpasterską jako arcybiskup Monachium.

Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ cyk/ krf/

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz