Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Polemika wokół rękawiczek w autobusach dla imigrantów

0
Podziel się

Jednorazowe higieniczne rękawiczki dla pasażerów wprowadzono na jednej z linii
autobusowych w mieście Brescia, na północy Włoch. Środowiska lewicowe uznały to za przejaw
ksenofobii, ponieważ linią tą podróżuje wielu imigrantów.

bEiUHRQR

Jednorazowe higieniczne rękawiczki dla pasażerów wprowadzono na jednej z linii autobusowych w mieście Brescia, na północy Włoch. Środowiska lewicowe uznały to za przejaw ksenofobii, ponieważ linią tą podróżuje wielu imigrantów.

Plastikowe, ulegające biodegradacji niebieskie rękawiczki, ozdobione reklamami sponsorów to pomysł prawicowych władz miasta, które wyjaśniły, że stanowią ochronę przed zarazkami w autobusach.

Jednak, jak pisze w czwartek dziennik "La Repubblica", uwadze nie uszło to, że dystrybutory rękawiczek o nazwie Ufo zainstalowano wyłącznie w autobusach linii nr 3, którymi jeździ wielu imigrantów, głównie z Trzeciego Świata. Ostro zaprotestowała przeciwko temu lewicowa centrala związkowa Cgil, która zażądała natychmiastowej rezygnacji z tego pomysłu.

bEiUHRQT

"To jedyna taka inicjatywa w Europie. Nie chcemy, aby rękawiczki zostały wliczone w poczet inicjatyw nietolerancji, jakie ostatnio szerzą się w Brescii" - powiedział przedstawiciel centrali Damiano Galletti, cytowany przez rzymską gazetę. Zapytał ponadto, dlaczego, jeśli rzeczywiście istnieje problem groźnych zarazków w środkach komunikacji miejskiej, rękawiczki pojawiły się tylko w autobusach jednej linii.

"La Repubblica" przypomina, że na północy Włoch, gdzie szczególnie silna jest prawicowa i niechętna imigrantom koalicyjna Liga Północna, w ostatnim czasie pojawiło się wiele inicjatyw, uznanych za przejaw ksenofobii i nietolerancji. I tak na przykład w jednej z miejscowości tuż przed Bożym Narodzeniem władze zainicjowały operację kontroli domów rodzin imigrantów spoza UE pod kryptonimem "White Christmas", co spotkało się z oburzeniem wielu środowisk. (PAP)

sw/ ap/

bEiUHRRu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)