Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Prasa: katolicka ofensywa przeciwko Halloween

0
Podziel się

O katolickiej ofensywie przeciwko obchodom Halloween we Włoszech pisze w środę
dziennik "Corriere della Sera". Wśród przykładów wymienia inicjatywę ruchu katolickiej włoskiej
młodzieży "Papaboys", który ogłosił Holyween - święto świętych.

bEhCRlAR

O katolickiej ofensywie przeciwko obchodom Halloween we Włoszech pisze w środę dziennik "Corriere della Sera". Wśród przykładów wymienia inicjatywę ruchu katolickiej włoskiej młodzieży "Papaboys", który ogłosił Holyween - święto świętych.

W Genui, gdzie arcybiskupem jest przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch kardynał Angelo Bagnasco, tamtejsze muzeum Kurii zapowiedziało na sobotę jako przeciwwagę dla niedzielnych obchodów Halloween zwiedzanie miejsc, związanych z chrześcijańskimi tradycjami miasta.

Współpracujący z Watykanem ruch "Papaboys" za pośrednictwem portali społecznościowych Facebook i Twitter zachęcił do obchodów Holyween, czyli swoistej "uroczystości świętych".

bEhCRlAT

Jej inicjatorzy zaapelowali, by w odpowiedzi na "noc czarownic i zombie" parafie i wierni wystawili 31 października w oknach portrety świętych i błogosławionych, na przykład Ojca Pio i Matki Teresy z Kalkuty. Pomysł ten poparły parafie w 30 włoskich miastach, między innymi w Palermo, Padwie i Rawennie, a także Citta di Castello, gdzie w niedzielę kościół ma być otwarty przez całą noc.

1 listopada w Rzymie odbędzie się natomiast "Wyścig świętych", dobroczynny maraton, organizowany już po raz trzeci przez salezjanów, również jako alternatywa dla Halloween. (PAP)

sw/ ap/

bEhCRlBu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)