Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Raport: islamscy ekstremiści prowadzą rekrutację w więzieniach

0
Podziel się

Osadzeni we włoskich więzieniach islamscy
ekstremiści prowadzą tam rekrutację - takie ostrzeżenie znalazło
się w raporcie tajnych służb, przekazanym we wtorek parlamentowi
Włoch przez rządowy departament do spraw bezpieczeństwa.

bEiIdMlh

Osadzeni we włoskich więzieniach islamscy ekstremiści prowadzą tam rekrutację - takie ostrzeżenie znalazło się w raporcie tajnych służb, przekazanym we wtorek parlamentowi Włoch przez rządowy departament do spraw bezpieczeństwa.

W ujawnionym przez media raporcie mowa jest o odkryciu "programu indoktrynacji i rekrutacji", jaki realizują wśród więźniów radykałowie skazani za przynależność do siatek fundamentalistów oraz inne przestępstwa.

Według włoskich służb, tego rodzaju aktywność ma miejsce przede wszystkim w zakładach karnych w Lombardii, która jest jedną z kolebek islamskiego radykalizmu, szerzącego się wśród muzułmańskich imigrantów.

bEiIdMlj

"Nabór" odbywa się również w więzieniach w Neapolu i okolicach.

Departament ostrzegł też przed zjawiskiem terroryzmu, który nazwano "zrób to sam", a więc groźbą ataków ze strony ekstremistów nie należących do żadnych organizacji. Tacy potencjalni samotni zamachowcy szukają metod dokonania ataków terrorystycznych w internecie - zauważyły służby.

Jednocześnie w raporcie podkreśla się, że choć ryzyko islamskiego terroryzmu we Włoszech istnieje, służby nie stwierdziły żadnych dowodów istnienia konkretnych planów przeprowadzenia zamachów na terytorium tego kraju.

Sylwia Wysocka (PAP)

bEiIdMlp

sw/ mc/

bEiIdMlK
raport
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)