Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Rodzice kibiców Lazio proszą premiera o interwencję w Polsce

0
Podziel się

Rodzice ponad 20 kibiców rzymskiego klubu piłkarskiego Lazio, przebywających od
sześciu dni w areszcie w Warszawie, zaapelowali do premiera Włoch Enrico Letty, aby podczas
czwartkowej wizyty w Polsce upomniał się o nich i doprowadził do ich uwolnienia.

bDaerxQR

Rodzice ponad 20 kibiców rzymskiego klubu piłkarskiego Lazio, przebywających od sześciu dni w areszcie w Warszawie, zaapelowali do premiera Włoch Enrico Letty, aby podczas czwartkowej wizyty w Polsce upomniał się o nich i doprowadził do ich uwolnienia.

Ojcowie i matki grupy fanów Lazio, którzy zostali zatrzymani za chuligaństwo przed meczem z Legią, poprosili szefa włoskiego rządu o to, aby spotkał się z nimi w czasie wizyty w Warszawie.

Alessandro Coresi, który występuje jako rzecznik rodziców, poinformował, że grupa ta obserwuje rozwój sytuacji w ambasadzie Włoch w Polsce.

"Chcemy przedstawić powagę sytuacji" - oświadczył Coresi. Dodał, że rodzice oczekują oficjalnej interwencji włoskiego rządu, która doprowadzi do natychmiastowego uwolnienia ich synów. Zdaniem protestujących kibice ci są "niesprawiedliwie przetrzymywani w Polsce".

bDaerxQT

Wcześniej minister spraw zagranicznych Włoch Emma Bonino zapowiedziała, że w czwartek podczas wizyty w Kijowie zamierza rozmawiać z szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim na temat kibiców, oczekujących w areszcie na procesy. Dodała, że należy wyjaśnić okoliczności ich aresztowania.

W Warszawie sprawą zajmuje się specjalny wysłannik włoskiego MSW.

W czwartek, 28 listopada przed meczem z Legią w ramach Ligi Europejskiej polska policja zatrzymała ponad 150 Włochów pod zarzutem zakłócenia porządku publicznego, napaści na funkcjonariuszy i udziału w zbiegowisku. Większość skazanych w trybie pilnym na grzywny i inne kary zwolniono. (PAP)

sw/ mc/ jbr/

bDaerxRu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)