Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Rząd ogłosi roczne moratorium w sprawie energii nuklearnej

0
Podziel się

Włochy wprowadzą roczne moratorium na decyzje dotyczące powrotu do produkcji
energii nuklearnej i lokalizacji elektrowni jądrowych - zapowiedział we wtorek minister rozwoju
gospodarczego Paolo Romani. Wyjaśnił, że deklarację w tej sprawie rząd ogłosi w środę

bEgMRZKJ

Włochy wprowadzą roczne moratorium na decyzje dotyczące powrotu do produkcji energii nuklearnej i lokalizacji elektrowni jądrowych - zapowiedział we wtorek minister rozwoju gospodarczego Paolo Romani. Wyjaśnił, że deklarację w tej sprawie rząd ogłosi w środę

W poniedziałek Romani informował, że gabinet Silvio Berlusconiego podjął decyzję o "przerwie na refleksję" nad przyszłością programu produkcji energii jądrowej w związku z katastrofą nuklearną w Japonii.

Zgodnie z założeniami centroprawicowego gabinetu w 2013 roku ma rozpocząć się budowa pierwszej z czterech planowanych elektrowni nuklearnych.

bEgMRZKL

Minister Romani oświadczył, że taka pauza, wynikająca z "odpowiedzialności", jest potrzebna także dlatego, że podobną decyzję podjęły inne kraje europejskie. Jako priorytet wskazał obecnie kontrolę bezpieczeństwa produkcji energii jądrowej "na poziomie europejskim".

Od planów produkcji energii jądrowej Włochy odstąpiły w rezultacie negatywnej opinii obywateli, wyrażonej w referendum z 1987 roku, które przeprowadzono po katastrofie w Czarnobylu. Obecnie przeciwko programowi powrotu do rozwoju tej technologii protestuje centrolewicowa opozycja. (PAP)

sw/ ap/

bEgMRZLm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)