Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Słynny górski kurort Cortina d'Ampezzo drugi dzień bez prądu

0
Podziel się

Drugi dzień z rzędu nie ma prądu prawie w całym słynnym alpejskim kurorcie
Cortina d'Ampezzo koło Belluno na północy Włoch. Przyczyną gigantycznej awarii są intensywne
śnieżyce, które poważnie uszkodziły sieć energetyczną w okolicy.

bEriHHph

*Drugi dzień z rzędu nie ma prądu prawie w całym słynnym alpejskim kurorcie Cortina d'Ampezzo koło Belluno na północy Włoch. Przyczyną gigantycznej awarii są intensywne śnieżyce, które poważnie uszkodziły sieć energetyczną w okolicy. *

Bez prądu i bez ogrzewania są tysiące turystów, przybyłych z całego świata do tej znanej włoskiej miejscowości, słynącej z luksusowych warunków wypoczynku i najwyższego poziomu usług. Ludzie stoją w długich kolejkach po świece i latarki, marzną w eleganckich hotelach i jedzą posiłki w pogrążonych w ciemnościach restauracjach.

Czas w Cortinie zatrzymał się - podkreślają włoskie media, zauważając, że część świąt ludzie spędzili tam tak jak w dawnych czasach; przy świecach i lampach naftowych, odcięci od świata, bez telefonów komórkowych, których nie można naładować.

bEriHHpj

Prąd dostarczany jest tylko do nielicznych punktów malowniczego miasteczka. Jednym z nich jest mały, zaledwie trzygwiazdkowy pensjonat, rzadkość w miejscowości, gdzie dominują hotele o najwyższym standardzie. W skromnym hoteliku koncentruje się życie całej miejscowości, a setki ludzi proszą właścicieli o możliwość podładowania telefonu komórkowego i podgrzania butelki mleka dla małych dzieci. Udzielono tam gościny tym, którzy nie mogą wydostać się z odciętego od świata kurortu i skończyły im się wykupione wcześniej noclegi. Łóżka polowe dla niedawnych gości superluksusowych hoteli ustawiono nawet w pralni. (PAP)

sw/ ro/

bEriHHpK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)