Notowania

policja
24.11.2010 16:02

Włochy: Starcia studentów z policją w Rzymie

W Rzymie doszło w środę do starć między studentami protestującymi przeciwko polityce rządu wobec szkolnictwa a policją. Funkcjonariusze użyli siły, by odepchnąć kilkudziesięciu manifestujących, którzy przedarli się przez drzwi do gmachu Senatu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Rzymie doszło w środę do starć między studentami protestującymi przeciwko polityce rządu wobec szkolnictwa a policją. Funkcjonariusze użyli siły, by odepchnąć kilkudziesięciu manifestujących, którzy przedarli się przez drzwi do gmachu Senatu. *

Podczas zajść, do jakich doszło w centrum Wiecznego Miasta, obrażenia odniosło kilkunastu demonstrantów.

Do napięcia doszło, gdy niektórzy z dwóch tysięcy uczestników demonstracji przeciwko redukcji nakładów na szkolnictwo wyższe obrzucili jajkami i świecami dymnymi wejście do Palazzo Madama, gdzie mieści się Senat. Wtedy do akcji wkroczyły oddziały policji. Wcześniej studenci próbowali sforsować drzwi do siedziby Izby Deputowanych. W kierunku gmachu rzucono petardę. Także tam policja zmusiła ich do odejścia.

Starcia przeniosły się na sąsiednie ulice. Niemal całe centrum Rzymu w rejonie Placu Weneckiego zostało zablokowane przez uczestników pochodu i wzmocnione siły policji.

W wielu miastach studenci na znak protestu przeciwko polityce rządu rozpoczęli okupację uczelni. Na Wydziale Architektury rzymskiego uniwersytetu La Sapienza młodzież prowadzi akcję protestacyjną na dachu.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ klm/ kar/

Tagi: policja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz