Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Super-pociąg zacznie kursować w 2013 roku

0
Podziel się

Prędkość 360 do 400 kilometrów na godzinę ma osiągać włoski pociąg, którego
prototyp pojawi się w przyszłym roku. Włoskie koleje państwowe szczycą się tym, że ich pociąg nie
będzie miał równych w Europie i prześcignie japońskie "błyskawice".

bEiQrfhh

Prędkość 360 do 400 kilometrów na godzinę ma osiągać włoski pociąg, którego prototyp pojawi się w przyszłym roku. Włoskie koleje państwowe szczycą się tym, że ich pociąg nie będzie miał równych w Europie i prześcignie japońskie "błyskawice".

Pociąg, jak zapowiedział szef włoskich kolei Mauro Moretti, będzie w całości "made in Italy". Powstanie w konsorcjum, które ma filie w Toskanii i Ligurii.

Skład długości 200 metrów, przyjazny środowisku i energooszczędny ma kursować nie tylko we Włoszech, ale w dalszej perspektywie także w kilku krajach Europy, między innymi w Austrii, Szwajcarii, Niemczech. Ma być wyposażony w najnowszy system diagnostyki, zdolny do przewidywania ewentualnych awarii.

bEiQrfhj

Po pierwszej prezentacji w 2011 roku, dwa lata później na torach ma pojawić się 50 takich pociągów, które będą kursować w barwach włoskich kolei państwowych.

Tajemnicą pozostaje na razie nazwa super-pociągu. Ma zostać ujawniona za 2 miesiące, z chwilą podpisania kontraktu o jego budowie - zapowiedziała dyrekcja kolei. (PAP)

sw/ sp/

bEiQrfhK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)