Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włochy: Szczyt czterech krajów ws. bezrobocia: nie mamy więcej czasu

0
Podziel się:

"Nie mamy więcej czasu, trzeba działać natychmiast, by rozwiązać problem
bezrobocia"- taki jest wniosek piątkowego spotkania ministrów pracy oraz finansów Włoch, Francji,
Hiszpanii i Niemiec w Rzymie. Zadeklarowali oni wolę zdecydowanych działań.

"Nie mamy więcej czasu, trzeba działać natychmiast, by rozwiązać problem bezrobocia"- taki jest wniosek piątkowego spotkania ministrów pracy oraz finansów Włoch, Francji, Hiszpanii i Niemiec w Rzymie. Zadeklarowali oni wolę zdecydowanych działań.

Jednym z głównych tematów rozmów była konieczność rozwiązania coraz poważniejszego problemu bezrobocia wśród młodzieży. Gospodarz obrad, premier Włoch Enrico Letta otwierając spotkanie opowiedział się za większym zaangażowaniem Europejskiego Banku Centralnego w tworzenie warunków umożliwiających przyjmowanie młodych ludzi do pracy przez małe i średnie firmy.

Ministrowie czterech krajów potwierdzili wolę poszukiwania nowych źródeł finansowania tego celu i koordynacji działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Ponadto szef rządu w Rzymie proponował, by politykę wspierania tworzenia nowych miejsc pracy popierały, poprzez odpowiednie mechanizmy, kasy depozytowe i pożyczkowe. Letta zapowiedział, że kwestie te poruszy na najbliższym szczycie Unii Europejskiej, i ogłosił, że jeszcze w czerwcu jego rząd przedstawi narodowy plan walki z bezrobociem, zwłaszcza młodzieży.

Letta mówił o satysfakcjonujących wynikach obrad, gdyż jego zdaniem pokazują one, że kraje europejskie "nie zdają się tylko na ministrów od liczb i finansów", ale także na szefów resortów pracy.

"Na najbliższym unijnym szczycie nie zadowolimy się słowami i deklaracjami" - oświadczył Letta.

Media podkreślają, że nadrzędnym celem spotkania ministrów pracy Włoch Enrico Giovanniniego, Francji Michela Sapina, Niemiec Ursuli Von der Leyen i Hiszpanii Marii Fatimy Banez Garcii oraz finansów Fabrizio Saccomanniego, Pierre'a Moscoviciego, Wolfganga Schaeublego i Luisa de Guindosa Jurado było wystosowanie mocnego sygnału nadziei do młodych ludzi, którzy borykają się z dramatem bezrobocia, i zapewnienie, że nie zapomniano o nich w dobie kryzysu w strefie euro i naprawy finansów.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)