Notowania

polska
11.07.2010 13:23

Włochy: Tysiące podróbek zegarków i piór w polskiej ciężarówce

Gwardia Finansowa zatrzymała w Rzymie polską ciężarówkę ze 150 tysiącami podróbek zegarków i 20 tysiącami wiecznych piór - poinformowały w niedzielę włoskie media. Spisano dwóch polskich kierowców, którzy odpowiedzą za fałszerstwo i paserstwo.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Gwardia Finansowa zatrzymała w Rzymie polską ciężarówkę ze 150 tysiącami podróbek zegarków i 20 tysiącami wiecznych piór - poinformowały w niedzielę włoskie media. Spisano dwóch polskich kierowców, którzy odpowiedzą za fałszerstwo i paserstwo. *

W rejonie obwodnicy w Wiecznym Mieście funkcjonariusze Gwardii Finansowej postanowili sprawdzić zaparkowany tir podejrzewając, że może on przemycać podróbki. Ich przypuszczenia potwierdziły się. W środku znaleziono ogromny ładunek chińskich podróbek zegarków 20 najbardziej znanych światowych firm, fałszywe pióra wieczne luksusowej marki oraz inne artykuły - niektóre, jak się okazało, szkodliwe dla zdrowia.

Z kontroli wynika, że przemycane przez Polaków zegarki i pióra zostały niemal doskonale podrobione i wyglądają jak oryginały.

Wartość skonfiskowanego towaru szacuje się na ponad 10 milionów euro. (PAP)

sw/ mw/ dym/

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz