Notowania

wiadomości
06.02.2013 19:26

Włochy: W Galerii Uffizi odpadł fragment renesansowego fresku

Kawałek XVI-wiecznego fresku oderwał się w środę od sufitu w Galerii Uffizi we Florencji i spadł z dużej wysokości na korytarz, którym przechodzą turyści zwiedzający skarby malarstwa. Nikomu nic się nie stało, a fragmentami malowidła zajęli się konserwatorzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Kawałek XVI-wiecznego fresku oderwał się w środę od sufitu w Galerii Uffizi we Florencji i spadł z dużej wysokości na korytarz, którym przechodzą turyści zwiedzający skarby malarstwa. Nikomu nic się nie stało, a fragmentami malowidła zajęli się konserwatorzy. *

Na posadzkę spadł kawałek o średnicy około 30 centymetrów. Zniszczeniu uległo malowidło przedstawiające kobiecą alegorię. W suficie korytarza pozostała wyraźna dziura, przez którą widać wiklinową plecionkę, na której trzymał się tynk.

Do zniszczenia doszło podczas prac konserwatorskich, prowadzonych w pobliżu - poinformowała dyrekcja Uffizi. Kawałek pomalowanego sufitu odpadł, gdy jeden z pracowników stanął na metalowej siatce w podłodze piętro wyżej.

W wydanym komunikacie dyrekcja wyjaśniła, że roztrzaskane fragmenty fresku zostały zebrane i od razu przystąpiono do pracy, by scalić je i umieścić w suficie.(PAP)

sw/ jhp/ kar/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz