Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Wymiana świątecznych złośliwości na szczytach władzy

0
Podziel się

Wyjątkowo złośliwe świąteczne prezenty z równie ironicznymi bilecikami
wymienili przewodniczący włoskiej Izby Deputowanych Gianfranco Fini i redaktor naczelny
prorządowego "Il Giornale" Vittorio Feltri.

bEhvLqaJ

Wyjątkowo złośliwe świąteczne prezenty z równie ironicznymi bilecikami wymienili przewodniczący włoskiej Izby Deputowanych Gianfranco Fini i redaktor naczelny prorządowego "Il Giornale" Vittorio Feltri.

Najpierw szef niższej izby parlamentu wysłał znanemu z wyjątkowo ostrego języka i skrajnie napastliwych komentarzy redaktorowi gazety butelkę valium z następującym bilecikiem: "Szanowany Panie Redaktorze, na spokojne Święta bez obsesji i halucynacji".

W ten sposób Gianfranco Fini odpłacił się za artykuł na łamach dziennika, w którym Feltri wyraził opinię, że z powodu niedawnego aktu agresji wobec premiera Silvio Berlusconiego, zaatakowanego przez szaleńca, runął rzekomo przygotowany przez szefa parlamentu plan przewrotu koalicyjnego.

bEhvLqaL

"Valium? Niezły pomysł, przyjmuję ten prezent z rozbawieniem"- zapewnił Vittorio Feltri. Jednocześnie nie trzeba było długi czekać na jego ripostę. Redaktor naczelny gazety, wydawanej przez brata premiera, wysłał Gianfranco Finiemu w ramach osobliwej wdzięczności i to do siedziby parlamentu 12 butelek wykwintnego wytrawnego białego wina musującego Prosecco Aneri, o "znacznie - jak napisał - lepszym smaku niż valium i olej rycynowy, którego w przeszłości Fini był wielbicielem".

Te słowa to aluzja do faszystowskich korzeni Sojuszu Narodowego, którego Fini był przez lata liderem i którego korzeni następnie się wyrzekł. Za czasów włoskiego faszyzmu karano jego przeciwników, podając łyżkę oleju rycynowego.

Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ kar/

bEhvLqbm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)