Notowania

wiadomości
06.02.2013 05:19

Włochy: Z powodu kryzysu odwołano Tydzień Kultury w ponad 400 muzeach

Z powodu kryzysu ministerstwo kultury Włoch odwołało tegoroczny, organizowany zawsze na wiosnę, Tydzień Kultury, podczas którego można było za darmo zwiedzić 419 muzeów i wykopalisk archeologicznych w całym kraju. Decyzja była konieczna, bo wpływy do kas maleją.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Z powodu kryzysu ministerstwo kultury Włoch odwołało tegoroczny, organizowany zawsze na wiosnę, Tydzień Kultury, podczas którego można było za darmo zwiedzić 419 muzeów i wykopalisk archeologicznych w całym kraju. Decyzja była konieczna, bo wpływy do kas maleją. *

Przedstawicielka resortu Anna Maria Buzzi, cytowana przez dziennik "La Stampa", powiedziała, że "nie można pozwolić sobie na rezygnację z wpływów za bilety aż przez siedem dni, na wiosnę, gdy zwykle notuje się większą liczbę zwiedzających".

Ministerstwo postanowiło utrzymać natomiast tradycję bezpłatnego zwiedzania muzeów w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Tak, jak w poprzednich latach w dniu świętego Walentego do placówek muzealnych dwie osoby będą mogły wejść kupując tylko jeden bilet.

Mniej szczęścia będą miały w tym roku kobiety. 8 marca, w dniu ich święta nie będą mogły, jak do tej pory, wejść do muzeów za darmo.

Z przedstawionych danych wynika, że kryzys jest bardzo odczuwalny w muzealnictwie. W minionym roku w porównaniu z 2011 r. liczba zwiedzających we Włoszech spadła o ponad 10 procent. Sytuacja jest tak poważna, że ministerstwo kultury zastanawia się nawet nad możliwością rezygnacji z bezpłatnych wejściówek dla osób, które mają ponad 65 lat. Być może seniorzy będą mieli prawo tylko do zniżki, tak jak w innych krajach europejskich. (PAP)

sw/ cyk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz