Notowania

imigranci we włoszech
07.09.2012 09:44

Włochy: Zatonęła łódź z nielegalnymi imigrantami

U wybrzeży włoskiej wyspy Lampedusa w nocy zatonęła łódź z nielegalnymi imigrantami. Uratowano 54 osoby, trwają poszukiwania pozostałych rozbitków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LaertesCTB/cc/Flickr)

U wybrzeży włoskiej wyspy Lampedusa w nocy zatonęła łódź z nielegalnymi imigrantami. Uratowano 54 osoby, trwają poszukiwania pozostałych rozbitków - poinformowały włoskie służby ratunkowe.

Ocaleni twierdzą, że na pokładzie 10-metrowej starej łodzi rybackiej mogło być ponad 100 osób. Mówią też, że pochodzą z Tunezji.

W poszukiwaniach biorą udział jednostki straży przybrzeżnej i Gwardii Finansowej, śmigłowce oraz trzy okręty NATO: włoski, niemiecki i turecki. Włoskie władze zwróciły się z prośbą do osób przebywających w okolicy na prywatnych jachtach oraz do rybaków, by przyłączyli się do poszukiwań.

Drewniana łódź zatonęła ok. 12 mil morskich od Lampedusy. Pierwszych rozbitków uratowano ok. godz. 2.30 w nocy. Niektórym o własnych siłach udało się dopłynąć do niewielkiej pobliskiej wyspy Lampione.

Co roku na Lampedusę przypływają na pokładach starych łodzi tysiące nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej. Wyspa leży zaledwie 120 km na wschód od Tunezji. Według organizacji Amnesty International w 2011 roku co najmniej 1,5 tys. osób utonęło w Morzu Śródziemnym, próbując dotrzeć do Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
54 ofiary, tylko 1 ocalały. Zabiło ich pragnienie 54 nielegalnych imigrantów zmarło z pragnienia w trakcie próby przepłynięcia pontonem z Libii do Włoch.
Rosną obawy we Włoszech. Nie chcą u siebie... Kuter rybacki ze 115 nielegalnymi imigrantami z Egiptu przybił zeszłej nocy do portu w Katanii, na wschodnim wybrzeżu Sycylii.
Katastrofa u wybrzeży Turcji. 20 osób zginęło Co najmniej 20 nielegalnych imigrantów zginęło, kiedy u zachodnich wybrzeży Turcji zatonęła ich łódź.
Tagi: imigranci we włoszech, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz