Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Znów kłótnia na porodówce, dziecko w stanie ciężkim

0
Podziel się

Do drugiej w ostatnich tygodniach kłótni lekarzy na sali porodowej doszło w
szpitalu w Mesynie we Włoszech - ujawniły w poniedziałek media. Dziecko, które się urodziło, jest w
stanie śpiączki. Rodzice noworodka złożyli zawiadomienie o przestępstwie.

bEgiDnaZ

*Do drugiej w ostatnich tygodniach kłótni lekarzy na sali porodowej doszło w szpitalu w Mesynie we Włoszech - ujawniły w poniedziałek media. Dziecko, które się urodziło, jest w stanie śpiączki. Rodzice noworodka złożyli zawiadomienie o przestępstwie. *

Do nagłośnionego obecnie zdarzenia doszło przed tygodniem, a przedmiotem kłótni lekarzy było to, czy dziecko ma się urodzić w sposób naturalny czy też za pomocą cesarskiego cięcia.

Według rodziców noworodka, w trakcie kilkugodzinnego, ciężkiego porodu doznał on niedotlenienia mózgu. Gdy kobieta rodziła dziecko, trzej obecni na sali lekarze kłócili się o dalsze postępowanie i sens przeprowadzenia cesarskiego cięcia, za którym opowiadał się jeden z nich. Dwóch, wśród nich ordynator oddziału, było przeciw.

bEgiDnbb

W rezultacie decyzji ordynatora, podjętej po awanturze, chłopczyk urodził się w sposób naturalny. Od tygodnia przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej i utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Prokuratura wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

Pod koniec sierpnia w innym szpitalu w Mesynie na Sycylii doszło do kłótni i bójki położników na sali porodowej. Opóźniło to interwencję chirurgiczną. Matka i dziecko znaleźli się w ciężkim stanie. U chłopca stwierdzono uszkodzenie mózgu. Również w tej sprawie trwa śledztwo. Włoski minister zdrowia Ferruccio Fazio publicznie przeprosił za ten incydent.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

bEgiDnbC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)