Notowania

włochy
06.10.2010 15:59

Włochy: Żołnierze będą pilnować budynków prokuratury w Kalabrii

Włoskie wojsko zostanie wysłane do ochrony budynków prokuratury w Reggio Calabria na południu Włoch - zapowiedziały w środę lokalne władze w Kalabrii. Decyzję tę podjęto w związku pogróżkami ze strony tamtejszej mafii - 'Ndranghety.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Włoskie wojsko zostanie wysłane do ochrony budynków prokuratury w Reggio Calabria na południu Włoch - zapowiedziały w środę lokalne władze w Kalabrii. Decyzję tę podjęto w związku pogróżkami ze strony tamtejszej mafii - 'Ndranghety. *

We wtorek w pobliżu gmachu prokuratury do walki z mafią w Reggio Calabria znaleziono bazookę. Znalezisku temu towarzyszył anonimowy telefon z pogróżkami pod adresem szefa miejscowej prokuratury Giuseppe Pignatone, kolejny już w ostatnim czasie.

Po zwołanym w trybie pilnym - w związku z tym incydentem - posiedzeniu komitetu do spraw bezpieczeństwa publicznego w głównym mieście Kalabrii postanowiono wystąpić z oficjalnym wnioskiem o przysłanie oddziałów wojska. Już wcześniej włoski minister obrony Ignazio La Russa zadeklarował gotowość skierowania tam żołnierzy.

Władze miejskie zapowiedziały, że obecność armii "nie będzie bardzo widoczna". "Nie będzie żołnierzy na ulicach, będą tylko stali na straży najważniejszych budynków" - wyjaśniono.

Falę zastraszania przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości w Kalabrii wiąże się jednoznacznie z sukcesami w walce z klanami kalabryjskiej mafii, uważanej za najpotężniejszą organizację przestępczą we Włoszech.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

Tagi: włochy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz