Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włoscy żołnierze chcą zaopiekować się uratowanymi dziećmi uchodźców

0
Podziel się

Żołnierze włoskiej marynarki wojennej, którzy uratowali uchodźców po piątkowej
katastrofie statku w Cieśninie Sycylijskiej, chcą zaopiekować się ocalałymi z niej dziećmi. Czworo
z nich ma od roku do 3 lat.

bEqCcFTp

Żołnierze włoskiej marynarki wojennej, którzy uratowali uchodźców po piątkowej katastrofie statku w Cieśninie Sycylijskiej, chcą zaopiekować się ocalałymi z niej dziećmi. Czworo z nich ma od roku do 3 lat.

Po akcji ratunkowej dzieci wraz z uratowanymi dorosłymi imigrantami z Afryki i Syrii dotarły w niedzielę na Sycylię na pokładzie statku patrolowego włoskiej marynarki wojennej.

W katastrofie statku, który przewrócił się na południe od Lampedusy, na wodach terytorialnych Malty, zginęło 38 imigrantów. Ocalono ponad 200 osób, wśród nich dzieci. Niektóre z nich straciły rodziców. Nieznana liczba uchodźców zaginęła; nie wiadomo, ile osób było na statku.

bEqCcFTr

Załoga patrolowca "Libra", na którego pokładzie rozbitkowie zostali przewiezieni do sycylijskiego Porto Empedocle, opowiedziała włoskim mediom, że zdążyła bardzo zżyć się z dziećmi. Niektórzy z żołnierzy zadeklarowali gotowość złożenia formalnych wniosków o przyznanie im opieki nad dziećmi imigrantów, którzy zginęli w katastrofie statku.

"Uratowaliśmy im życie, to normalne, że żywią wobec nas uczucia serdeczności. Kiedy zabraliśmy dzieci na pokład +Libry+, staraliśmy się ze wszelkich sił je pocieszyć, pomagać im we wszystkim, próbowaliśmy nawet z nimi żartować, ale przede wszystkim chcieliśmy je pocieszyć" - powiedzieli żołnierze.

"Z ludzkiego punktu widzenia nawet dla nas nie było to łatwe" - przyznali.

W rejonie Lampedusy wyłowiono w niedzielę kolejne ciała ofiar katastrofy statku z uchodźcami z 3 października. Jej oficjalny bilans wzrósł do 362.

bEqCcFTx

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ kar/

bEqCcFTS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)