Notowania

ipn
27.08.2009 12:40

Wniosek o uchylenie immunitetu gdańskiego prokuratora IPN

Gdańska prokuratura okręgowa wystąpiła z wnioskiem o uchylenie immunitetu Aleksandra J., miejscowego prokuratora IPN, który prowadził auto po pijanemu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gdańska prokuratura okręgowa wystąpiła z wnioskiem o uchylenie immunitetu Aleksandra J., miejscowego prokuratora IPN, który prowadził auto po pijanemu.

Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka prokuratury Grażyna Wawryniuk, wniosek o odebranie immunitetu został przekazany, wraz z aktami sprawy, do mieszczącego się w Warszawie sądu dyscyplinarnego Głównej i Oddziałowej Komisji do spraw Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Aleksander J., prokurator IPN, który wcześniej pracował w jednej z gdańskich prokuratur cywilnych, został pod koniec kwietnia zatrzymany przez policję za jazdę po pijanemu.

Jak wyjaśniła Wawryniuk, o aucie, które prawdopodobnie prowadzi nietrzeźwy kierowca, powiadomił funkcjonariuszy taksówkarz. Policjantom udało się odnaleźć wskazany pojazd. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący nim Aleksander J. miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte przez prokuraturę w Gdańsku-Oliwie. Ponieważ jednak Aleksander J. pracował wcześniej w jednej z gdańskich prokuratur, na początku maja sprawa została przekazana do prokuratury w Kwidzynie, która - do momentu ewentualnego uchylenia immunitetu - nie może przedstawić prokuratorowi zarzutów.

Jak poinformował PAP szef pionu prokuratorskiego gdańskiego IPN Maciej Schulz, prokurator Aleksander J. od początku maja przebywa na zwolnieniu lekarskim.

O wniosku w sprawie uchylenia immunitetu napisał w czwartek portal trojmiasto.pl.(PAP)

aks/ bno/ gma/

Tagi: ipn, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz