Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wnioski związków zawodowych ws. upadłości ZNTK

0
Podziel się:

Do poznańskiego sądu trafiły w środę wnioski ws. upadłości Poznańskich
Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego (ZNTK) złożone w imieniu dwóch działających w firmie
związków zawodowych. Wcześniej sąd zwrócił do uzupełnienia podobny wniosek złożony przez
pracowników.

Do poznańskiego sądu trafiły w środę wnioski ws. upadłości Poznańskich Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego (ZNTK) złożone w imieniu dwóch działających w firmie związków zawodowych. Wcześniej sąd zwrócił do uzupełnienia podobny wniosek złożony przez pracowników.

Pod koniec lipca do poznańskiego sądu rejonowego wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości ZNTK. Pod dokumentami podpisało się 240 pracowników firmy, którym ZNTK od miesięcy nie wypłaca pensji. Sąd zażądał opłacenia go przez wszystkie podpisane pod nim osoby i zwrócił wniosek do uzupełnienia.

Jak powiedział w środę PAP mec. Dariusz Szymczak, który złożył w sądzie dokumenty w imieniu związków zawodowych, są one zbieżne ze złożonymi wcześniej przez pracowników.

"Złożyłem wnioski w imieniu dwóch wierzycieli, powołując się na wierzytelności, które im przysługują w stosunku do ZNTK. W sensie formalnym nie różnią się one od tych złożonych wcześniej przez pracowników. Jest dwóch wierzycieli w związku z tym opłata za złożone wnioski wynosi dwa tysiące złotych a nie 240 tys. jak to było w poprzednim przypadku" - powiedział.

Jak stwierdził, po otrzymaniu dokumentów z sądu złoży zażalenie na decyzję w sprawie wniosku złożonego w imieniu pracowników.

Na początku lipca poznański sąd oddalił wniosek o upadłość ZNTK. Wniosek złożyła spółka Kolmex, która domagała się 9,5 mln zł za przetrzymywanie jej lokomotyw na terenie ZNTK.

ZNTK w Poznaniu zajmuje się naprawą i modernizacją lokomotyw spalinowych, produkcją nowego taboru kolejowego. W 2009 roku firma miała około 20 mln zł przychodu i odnotowała stratę.(PAP)

rpo/ bos/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)