Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

WNP potwierdza: wpłynęło zawiadomienie Gruzji o wystąpieniu z organizacji

0
Podziel się:

TASS) - Komitet wykonawczy WNP poinformował
we wtorek, że otrzymał oficjalne zawiadomienie Gruzji o jej
decyzji wyjścia ze Wspólnoty - pisze agencja ITAT-TASS.

TASS) - Komitet wykonawczy WNP poinformował we wtorek, że otrzymał oficjalne zawiadomienie Gruzji o jej decyzji wyjścia ze Wspólnoty - pisze agencja ITAT-TASS.

"Potwierdzamy fakt otrzymania stosownych dokumentów" - powiedziała służba prasowa w Komitecie Wykonawczym WNP, wyjaśniając, że o takim zamiarze państwo członkowskie musi powiadomić na piśmie na 12 miesięcy przed wystąpieniem z organizacji.

Wystąpienie Gruzji z WNP zapowiedział 12 sierpnia prezydent tego kraju Micheil Saakaszwili, gdy na wiecu w Tbilisi zebrało się co najmniej 150.000 ludzi popierających stanowisko prezydenta w konflikcie z Rosją wokół Osetii Południowej.

W czwartek za wystąpieniem Gruzji ze Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), która pod faktycznym kierownictwem Rosji skupia byłe republiki ZSRR, opowiedział się jednomyślnie gruziński parlament. Przed głosowaniem deputowani oskarżyli Rosję o wywołanie wojny o Osetię Południową.

Stojący na czele Komitetu Wykonawczego WNP Siergiej Lebiediew wyraził żal z powodu decyzji władz Gruzji podkreślając, że jej wystąpienie z WNP będzie mieć negatywne następstwa, przede wszystkim dla samej Gruzji i jej obywateli.

"Kraj ten jest powiązany tysiącami nici w dziedzinie gospodarczej i humanitarnej z innymi państwami WNP, uczestniczy w wielu ważnych dla siebie porozumieniach w ramach Wspólnoty" - powiedział Lebiediew, nazywając plan Gruzji "destruktywnym". (PAP)

mmp/ 1332 arch.

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)