Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Woda jest już u większości odbiorców w Bielsku-Białej

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o przywracaniu dostaw wody
#

bEikCyxx

# dochodzi informacja o przywracaniu dostaw wody #

01.10. Bielsko-Biała (PAP) - Woda dociera już do większości odbiorców w południowych dzielnicach Bielska-Białej - poinformował w piątek po południu szef komunalnej firmy wodociągowej Aqua Piotr Dudek. Po nocnej awarii magistrali wodociągowej bez wody było ok. 40 tys. osób.

Prezes Dudek w rozmowie z PAP ocenił, że suche krany ma jeszcze parę tysięcy bielszczan. "Chodzi o mieszkańców wyższych pięter budynków na osiedlu Karpackim. Do czasu całkowitego usunięcia awarii, co powinno nastąpić najbliższej nocy, nie możemy osiągnąć ciśnienia, które zagwarantuje, iż woda dotrze do mieszkań na wyższych kondygnacjach" - powiedział.

bEikCyxz

Awaria jest poważna. "Pękła rura sferoidalna o średnicy 1 metra. Nastąpił wyciek i obniżyło się ciśnienie, stąd braki wody. Prawdopodobnie ujawniła się jakaś wada konstrukcyjna materiału" - powiedział prezes.

Dodał, że wodociąg ma 30 lat, a rura powinna wytrzymać 100 lat. Rano woda nie docierała na osiedla: Karpackie i Beskidzkie, a także do dzielnic: Aleksandrowice, Olszówka, Mikuszowice, Kamienica i części Leszczyn. Dostawy były sukcesywnie przywracane dzięki +przepięciom+ z innych kierunków. W przypadku osiedla Karpackiego sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż jest ono zaopatrywane wprost z uszkodzonej magistrali.

Rura pękła w terenie słabo zabudowanym, dlatego rozlewisko, które powstało, nie doprowadziło do poważniejszych strat. (PAP)

szf/ bos/ gma/

bEikCyya
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)