Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojewoda: mecz Legia Warszawa - Korona Kielce bez publiczności

0
Podziel się

#
dochodzi decyzja wojewody mazowieckiego
#

bEgukkvF

# dochodzi decyzja wojewody mazowieckiego #

05.05. Warszawa (PAP) - Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zapowiedział, że piątkowy mecz piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa - Korona Kielce może się odbyć tylko bez udziału publiczności. W czwartek po południu ma zapaść też decyzja ws. najbliższego spotkania Lecha z Górnikiem Zabrze.

We wtorek pseudokibice zdemolowali stadion Zawiszy w Bydgoszczy, gdzie w finale krajowego pucharu Legia Warszawa pokonała w rzutach karnych Lecha Poznań.

bEgukkvH

Na czwartkowej konferencji prasowej premier Donald Tusk podkreślił, że "stadiony nie mogą być po to, by stały się siedzibą komfortową dla chuliganów, nie do przyjęcia dla przyzwoitych kibiców i ludzi". "Wszędzie tam, gdzie policja będzie wnosiła o zamykanie stadionów i odbywanie meczy bez udziału publiczności ze względu na bezpieczeństwo, ład i porządek, tam wojewodowie będą taką decyzję podejmować" - powiedział premier na czwartkowej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Poinformował, że "dzisiaj oceny negatywne, ze względu na zachowania kibiców w czasie finału Pucharu Polski, policja przygotowała w odniesieniu do stadionów w Poznaniu i w Warszawie".

Zapowiedział, że jeszcze tego dnia należy spodziewać się decyzji wojewodów - mazowieckiego i wielkopolskiego - w sprawie ewentualnego zamknięcia dla publiczności stadionów Legii Warszawa i Lecha Poznań.

Na późniejszej konferencji prasowej Jacek Kozłowski poinformował, że piątkowy mecz piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa - Korona Kielce może się odbyć tylko bez udziału publiczności.

bEgukkvN

Tusk zaznaczył też, że wobec organizatorów rozgrywek będą formułowane bardzo precyzyjne oczekiwania, "tak by wszyscy dokładnie wiedzieli co trzeba zrobić, aby stadion mógł być do dyspozycji publiczności".

"Jeśli w przyszłości, po otwarciu stadionu, złe zdarzenia będą miały miejsce, te stadiony będą zamykane na dłużej i tak długo, jak będzie tego wymagała sytuacja - bezpieczeństwo ludzi, porządek i ład" - oświadczył premier.

"Chcę też zwrócić się do wszystkich kibiców - sam jestem jednym z nich - że bardzo byśmy chcieli, aby kibice nie byli wiodącym tematem. Wbrew napisom na transparentach na niektórych stadionach, niestety zachowania kibiców, a raczej chuliganów, to nie jest temat zastępczy. Okazało się, że jest to jeden z głównych tematów bezpieczeństwa i porządku w Polsce, nie tylko dla mojego rządu, ale i dla zwykłych, normalnych ludzi" - powiedział premier.

Dlatego - podkreślił - "w interesie kibiców, klubów piłkarskich, polskiego sportu jest, by wszyscy wyciągnęli z tego natychmiast wnioski".

bEgukkvO

"My w tej kwestii już na pewno nie ustąpimy ani o krok" - zapowiedział Tusk. (PAP)

ajg/ mok/ par/ gma/

bEgukkwi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)