Notowania

nato
18.09.2012 15:35

Wojna w Afganistanie. NATO zawiesza wspólne operacje z Afgańczykami

NATO poinformowało o zawieszeniu wspólnych operacji z siłami afgańskimi w związku ze wzrostem wewnętrznych ataków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

NATO poinformowało o zawieszeniu wspólnych operacji z siłami afgańskimi w związku ze wzrostem _ wewnętrznych ataków _, w których śmierć poniosło ponad 50 żołnierzy Sojuszu. NATO zapewnia, że nie zakłóci to przekazania kontroli siłom afgańskim przed rokiem 2014.

Decyzja dotyczy bezterminowego zawieszenia wszystkich operacji bojowych, w których uczestniczą jednostki mniejsze niż 800-osobowy batalion - powiedział zastępca dowódcy zachodnich wojsk w Afganistanie, amerykański generał James Terry.

Rzecznik NATO pułkownik Tom Collins oświadczył, że rozkaz jest _ czasową i wyważoną odpowiedzią _ na obecne zagrożenia wewnętrznymi atakami w Afganistanie i na trwające od tygodnia w świecie muzułmańskim manifestacje wywołane przez film obrażający proroka Mahometa. Collins dodał, że zakaz nie będzie dotyczył niektórych misji szkoleniowych, wspierania przez NATO z powietrza sił afgańskich i misji medycznych.

W ostatnim czasie w Afganistanie doszło do wielu ataków dokonywanych przez członków afgańskich sił bezpieczeństwa na żołnierzy NATO-wskich sił ISAF, co, jak utrzymują obserwatorzy, zagraża planowanemu wycofaniu z Afganistanu większości wojsk międzynarodowej koalicji z końcem 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach w Libii. NATO ostro reaguje W następstwie ataku na konsulat USA w Bengazi zginął amerykański ambasador i trzej inni Amerykanie - pracownicy personelu. Powodem ataku był nakręcony w USA film obrażający proroka Mahometa.
Zamach na siedzibę NATO. Wśród ofiar dzieci Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu siedziby NATO w Kabulu; zginęło co najmniej sześć osób, a pięć zostało rannych.
Rakiety uszkodziły samolot ważnego generała Dwa pociski rakietowe uszkodziły samolot, z którego korzystał przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA.
Tagi: nato, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz