Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
27.05.2012 11:18

Wojna w Afganistanie. Ośmioro cywilów zginęło w nalocie ISAF

Ośmioro afgańskich cywilów, członków jednej rodziny, zginęło w nalocie natowskich Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Ośmioro afgańskich cywilów, członków jednej rodziny, zginęło w nalocie natowskich Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie w prowincji Paktia na wschodzie kraju - poinformowały lokalne władze.

Jak sprecyzował rzecznik prowincji Rohullah Samon, w ataku, do którego doszło ok. godz. 8 wieczorem czasu lokalnego we wsi Suri Chail w okręgu Gurda Saria (również Gerda Seraj), zginął mężczyzna, kobieta i sześcioro dzieci.

Atak sił koalicji międzynarodowej i afgańskich sił bezpieczeństwa miał na celu zdławienie siatki talibów i partyzantów z siatki Hakkaniego w tym regionie.

Według rzecznika Samona, nalot nie był skoordynowany z afgańskimi siłami bezpieczeństwa znajdującymi się w tym czasie na ziemi. Rzecznik ISAF-u poinformował, że wie o incydencie i jest w trakcie zbierania informacji w tej sprawie.

Siatka Hakkaniego to rebelianckie ugrupowanie afgańskie z główną bazą na pakistańskich obszarach plemiennych, w Północnym Waziristanie. Dowództwo wojsk USA w Afganistanie twierdzi, że grupa ta stanowi najpoważniejsze zagrożenie dla sił koalicji międzynarodowej i sił afgańskich.

Siatka Hakkaniego wzięła swą nazwę od dowódcy polowego Dżalaluddina Hakkaniego, bohatera wojny w Afganistanie przeciwko radzieckiej okupacji z lat 80. XX wieku.

NATO przygotowuje się do przekazania afgańskim siłom odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju do końca 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Exodus kobiet za granicę. Boją się powrotu... Z obawy przed powrotem talibów do władzy wykształcone Afganki wyjeżdżają z kraju.
Oto, jak talibowie doradzają krajom NATO Kraje członkowskie NATO powinny iść za przykładem Francji i wycofać swe wojska z Afganistanu - wynika z oficjalnego komunikatu.
Obama z zaskoczenia w Kabulu, wybuchły bomby Rok po zabiciu Osamy bin Ladena prezydent USA bez zapowiedzi poleciał do Afganistanu.
Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz