Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Afganistanie. Zamach na siedzibę NATO w Kabulu

0
Podziel się:

Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu siedziby NATO w Kabulu; zginęło co najmniej sześć osób, a pięć zostało rannych.

Wojna w Afganistanie. Zamach na siedzibę NATO w Kabulu
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bFeLLaRN

Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu siedziby NATO w Kabulu; zginęło co najmniej sześć osób, a pięć zostało rannych - podało afgańskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Poruszający się na motocyklu terrorysta wysadził się w powietrze w pobliżu wejścia do Camp Eggers, gdzie stacjonuje 2.500 żołnierzy kierowanych przez NATO Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF).

Ofiary to głównie wędrowni, często nieletni handlarze. W pobliżu miejsca zamachu, w silnie tzw. Zielonej Strefie, znajdują się też ambasada USA i Włoch oraz pałac prezydencki.

bFeLLaRP

Do ataku doszło przed oficjalnymi obchodami 11. rocznicy śmierci Ahmada Szaha Massuda, ministra obrony z lat 1992-1996, będącego w tamtych czasach faktycznym szefem afgańskiego państwa.

Massud, dowódca partyzanckiej armii Sojuszu Północy, jako jedynej walczącej w Afganistanie z talibami i Al-Kaidą, został zabity w zamachu 9 września 2001 roku, dwa dni przed zamachami w USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach w siedzibie MSW. Dwie osoby nie żyją Dwóch członków ISAF w Afganistanie zostało zastrzelonych w budynku ministerstwa spraw wewnętrznych
Zabili 9 policjantów. Zdradził ich kolega Dziesiąty policjant zniknął i podejrzewa się, że najpewniej uciekł z talibami.
Kolejny zamach w Afganistanie. Są ofiary Dowództwo ISAF nie podaje szczegółów. Do zamachu bombowego doszło na wschodzie kraju, gdzie stacjonują Amerykanie.
bFeLLaSq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)