Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w mali
28.01.2013 15:10

Wojna w Mali z unijnym wsparciem

Unia Europejska przeznacza 50 milionów euro na finansowanie afrykańskiej operacji wojskowej w Mali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ - Unia Europejska przeznacza 50 milionów euro na finansowanie afrykańskiej operacji wojskowej w Mali _ - powiedział unijny komisarz ds. rozwoju Andris Piebalgs, uczestniczący w szczycie Unii Afrykańskiej w Addis Abebie.

Oficjalnie Komisja Europejska ma poinformować o tym zobowiązaniu podczas zaplanowanej na wtorek międzynarodowej konferencji donatorów w Etiopii.

Agencja dpa podkreśla, że z tych unijnych środków nie będzie kupowana broń. Zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów transportu, opieki medycznej itp. Nie wiadomo na razie, jakie będą łączne potrzeby finansowe misji AFISMA. _ - Wymieniana dotychczas suma 400 milionów dolarów wydaje się jednak realistyczna _ - powiedział Piebalgs.

Armię malijską, walczącą z islamistami, którzy od wiosny kontrolują północ kraju, wspiera 2,3 tys. żołnierzy francuskich i tysiąc żołnierzy z krajów Afryki Zachodniej i Czadu. AFISMA, powołana na mocy rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, ma docelowo liczyć kilka tysięcy wojskowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Płoną bezcenne rękopisy. Zemsta islamistów Dżihadyści, którzy uciekali przed francuskimi i malijskimi wojskami ze starożytnego miasta Timbuktu podpalili bibliotekę.
Strategiczny sukces w walce z ekstremistami Wojska francuskie i armia malijska przejęła w sobotę kontrolę nad lotniskiem w mieście Gao.
Tagi: wojna w mali, mali, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz