Notowania

wojna w pakistanie
15.04.2012 07:34

Wojna w Pakistanie. 400 więźniów na wolności

Prawie 400 więźniów uciekło z głównego więzienia w Bannu na północnym zachodzie Pakistanu. Według policji z 944 więźniów uciekło 384.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Prawie 400 więźniów uciekło z głównego więzienia w Bannu na północnym zachodzie Pakistanu. Według policji z 944 więźniów uciekło 384._ _

_ - Dziesiątki bojowników zaatakowały centralne więzienie w Bannu we wczesnych godzinach rannych. Ponad 300 więźniów uciekło _ - powiedział przedstawiciel policji cytowany przez agencję Reutera. Dodał on, że podczas szturmu wywiązał się silny ogień. Jak się wydaje, celem ataków było sześć bloków więzienia.

Rzecznik talibów oznajmił, że uwolnili oni _ setki towarzyszy _. _ Niektórzy z naszych ludzi dotarli już do celu, inni są w drodze _ - oświadczył rzecznik. Jednak według policji i wywiadu Pakistanu tylko niektórzy z uciekinierów to bojownicy.

Jeśli okaże się, że talibowie uwolnili więźniów - zauważa Reuters - będzie to psychologiczny cios dla pakistańskich sił bezpieczeństwa. Utrzymują one, że odniosły postępy w walce z talibami po serii ataków na ich ośrodki.

Położone 260 km na południowy zachód od Islamabadu Bannu jest głównym miastem okręgu o tej samej nazwie, wchodzącego w skład Północno-Zachodniej Prowincji Granicznej. Okręg Bannu sąsiaduje z Północnym Waziristanem, współtworzącym półautonomiczne Federalnie Administrowane Terytoria Plemienne.

Tagi: wojna w pakistanie, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz