Notowania

wojna w pakistanie
19.02.2012 09:06

Wojna w Pakistanie: Członkowie milicji zabici w zamachu

Sześciu członków milicji plemiennej zginęło dziś w zamachu bombowym w północno-zachodnim Pakistanie. Lokalne władze oskarżają ugrupowanie powiązane z talibami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Do eksplozji doszło, gdy członkowie antytalibskich sił mijali punkt kontrolny w regionie Chajber, przy granicy z Afganistanem.

Lokalne władze oskarżają ugrupowanie powiązane z talibami, powiedział Chalid Mumtaz. Według niego atak przeprowadzili rebelianci z powiązanej z talibami organizacji Lashkar-e-Islam.

Pakistańscy talibowie, sprzymierzeni z bojownikami w Afganistanie, prowadzą kampanię terrorystyczną, której celem jest obalenie rządu wspieranego przez Stany Zjednoczone. Od 2008 r. ponad 5 tys. osób zginęło w wyniku ataków w całym Pakistanie.

Czytaj o zamachach w Pakistanie w Money.pl
Krwawe walki w Pakistanie. Zginęli żołnierze Co najmniej 7 pakistańskich żołnierzy i 18 talibów zginęło w piątek w walkach o posterunek wojskowy w północno-zachodnim Pakistanie.
Premier przed sądem. Grozi mu dymisja i... Yousuf Razy Gilani ponownie będzie musiał się tłumaczyć z obrazy sądu.
Koniec walk w Pakistanie. Szukają niedobitków Po 16 godzinach walk pakistańskie siły odzyskały pełną kontrolę nad bazą wojskową w Karaczi.
Tagi: wojna w pakistanie, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz