Notowania

rozejm w syrii
01.05.2012 18:50

Wojna w Syrii. 34 dzieci zginęło od początku zawieszenia broni

Specjalna wysłanniczka ONZ ds. sytuacji dzieci w konfliktach zbrojnych poinformowała o tragicznej sytuacji dzieci w rejonie konfliktu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie podało, że dwoje dzieci było wśród 10 ofiar śmiertelnych ostrzału moździerzowego jednej z wiosek w prowincji Idlib, na północnym zachodzie kraju.

- _ Odkąd 12 kwietnia został wprowadzony rozejm, pomimo obecności obserwatorów ONZ mogło zginąć co najmniej 34 dzieci _ - napisała Radhika Coomaraswamy w oświadczeniu. Specjalna wysłanniczka ONZ zaapelowała _ do wszystkich stron konfliktu w Syrii o zaprzestanie chaotycznych walk, na skutek których dzieci giną lub odnoszą rany _.

Według Coomaraswamy w ostatnich dniach co najmniej jedno dziecko zginęło podczas antyrządowych demonstracji, a spod gruzów domu w Hamie, który zawalił się w wyniku ostrzału sił rządowych, wydobyto ciało dziewczynki.

Poziom przemocy w Syrii wzrasta po krótkim okresie osłabienia walk - zauważa Reuters.

Zdaniem ONZ siły syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada zabiły ponad 9 tysięcy cywilów od początku antyrządowych protestów, które zaczęły się w marcu zeszłego roku. Według władz w Damaszku z rąk _ ugrupowań terrorystycznych _ w kraju zginęło dotąd około 2,6 tysiąca żołnierzy i policjantów.

Czytaj więcej o sytuacji w Syrii w Money.pl
Około 70 osób zginęło w wielkiej eksplozji Do przypadkowego wybuchu doszło w budynku, w którym grupy terrorystyczne wytwarzały bomby podaje Syryjska agencja prasowa SANA.
Rosja blokuje rezolucję ONZ w sprawie Syrii Projekt rezolucji przewiduje wysłanie do Syrii 30 nieuzbrojonych obserwatorów wojskowych.
Kontynuują brutalne represje. Pomimo obietnic Wojska rządowe atakowały one ze wzmożoną zaciętością miasta i dzielnice uznane przez rząd za ośrodki opozycji.
Tagi: rozejm w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz