Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
syria
21.03.2013 09:44

Wojna w Syrii. Chcą śledztwa ONZ

Syryjscy rebelianci zaprzeczyli, jakoby użyli broni chemicznej pod Aleppo, o co oskarżyła ich strona rządowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

USA, W. Brytania oraz Francja zamierzają wystąpić do sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna o wysłanie do Syrii misji śledczej, mającej zweryfikować oskarżenia dotyczące użycia broni chemicznej w toczącym się w tym kraju konflikcie.

Francuski ambasador przy ONZ Gerard Araud tłumaczył, że chodzi o to, aby na terytorium syryjskim przeprowadzić dochodzenie, "które rzuci nieco światła na wszystkie zarzuty" stawiane zarówno przez reżim prezydenta Baszara el-Asada, jak i walczących z nim rebeliantów.

Syryjscy rebelianci zaprzeczyli, jakoby użyli broni chemicznej pod Aleppo, o co we wtorek oskarżyła ich strona rządowa. Twierdzą, że to siły reżimowe odpaliły pocisk rakietowy z głowicą chemiczną, a teraz usiłują zrzucić odpowiedzialność na rebeliantów.

Moskwa, sprzymierzeniec władz w Damaszku, skrytykowała apele Waszyngtonu, Londynu i Paryża podkreślając, że oficjalnego śledztwa ONZ dotyczącego użycia broni chemicznej przez rebeliantów domagał się syryjski rząd.

Rzecznik ONZ potwierdził, że Organizacja Narodów Zjednoczonych otrzymała pisemną prośbę od władz Syrii wzywającą do przeprowadzenia dochodzenia w tej sprawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja chce powstrzymać masakrę. Jest plan Francja zażąda pilnego spotkania na szczeblu szefów MSZ
Bitwa o Aleppo zmieni się w krwawą jatkę? Opozycyjne organizacje twierdzą, że od początku trwającego już 17 miesięcy konfliktu w Syrii zginęło około 19 tysięcy osób.
Są coraz bliżej obalenia reżimu. Ile jeszcze? Powstańcza Wolna Armia Syryjska ogłosiła, że Aleppo stanie się syryjskim Bengazi i przeszła od obrony miasta do kontrnatarcia przeciwko oblegającym je wojskom rządowym.
Tagi: syria, onz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz