Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna w Syrii. Clinton przeciwko włączeniu Iranu do sprawy

0
Podziel się

Hillary Clinton, która przebywała dziś w Baku, bardzo chłodno przyjęła apel szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa o włączenie Iranu do planu pokojowego dla Syrii.

Wojna w Syrii. Clinton przeciwko włączeniu Iranu do sprawy
(PAP/EPA/ERIK MARTENSSON)
bDaekuth

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton, która przebywała dziś w Baku, bardzo chłodno przyjęła apel szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa o włączenie Iranu do międzynarodowych wysiłków w celu wsparcia załamującego się planu pokojowego dla Syrii.

_ - Trudno jest wyobrazić sobie zaproszenie kraju, który reżyseruje ataki (prezydenta Syrii) Asada na naród _ - oświadczyła.

Clinton, która wypowiadała się w stolicy Azerbejdżanu przed odlotem na konferencję w sprawie Syrii w Stambule, poinformowała, że będą na niej poruszone _ podstawowe elementy strategii demokratycznych przemian w Syrii _.

_ - Nadszedł czas, byśmy skierowali naszą uwagę na spokojne przekazanie władzy w Syrii, które doprowadzi do demokratycznej, tolerancyjnej i pluralistycznej przyszłości _ - mówiła. Podkreśliła, że jest jasne, iż Baszarowi el-Asadowi _ nie udało się przynieść Syryjczykom pokoju, stabilizacji i pozytywnych zmian, i faktycznie działał przeciwko nim _.

bDaekutj

Wcześniej Ławrow wezwał do zorganizowania spotkania państw dysponujących realnymi wpływami na różne grupy opozycyjne w Syrii. Jako uczestników takiego międzynarodowego spotkania szef rosyjskiej dyplomacji wymienił stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ, Turcję, Iran, Ligę Arabską, Organizację Współpracy Islamskiej, a także Unię Europejską.

Ławrow wyraził opinię, że może ono mieć większy wpływ na wprowadzenie w życie pokojowego planu Kofiego Annana niż spotkania Przyjaciół Syrii poświęcone wspieraniu opozycyjnej Narodowej Rady Syryjskiej i jej radykalnych żądań.

bDaekutK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)