Notowania

wojna domowa w syrii
09.02.2014 18:25

Wojna w Syrii. Kilkuset cywilów zostało ewakuowanych z Hims

Gubernator Talal al-Barazi powiedział, że z dzielnic leżących na obszarze starego miasta w Hims ewakuowano 420 osób i operacja jest kontynuowana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Co najmniej 420 cywilów zostało ewakuowanych z oblężonych dzielnic syryjskiego miasta Hims - powiadomiły lokalne władze. Operacja, odbywająca się zgodnie z porozumieniem zawartym między ONZ a władzami syryjskimi, trwa nadal.

Gubernator Talal al-Barazi powiedział, że z dzielnic leżących na obszarze starego miasta w Hims ewakuowano 420 osób i operacja jest kontynuowana. Reuters podaje, że liczba ewakuowanych przekroczyła 500, a według opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w niedzielę wyprowadzono z miasta _ setki cywilów _.

Na kadrach pokazanych przez libańską telewizję Al-Majadin widać kobiety, dzieci i osoby starsze, którym pomagają pracownicy ONZ i syryjskiego Czerwonego Półksiężyca.

_ Brakowało wszystkiego, wszystkie dzieci były chore, nie mieliśmy nic do picia _ - powiedziała jedna z kobiet, otoczona przez troje dzieci i wyglądająca na wycieńczoną. Jeden z mężczyzn, pytany przez dziennikarza, ile czasu spędził w oblężonej dzielnicy, odparł: _ Dwa lata i cztery miesiące _. Ataki na Hims trwają od pierwszych miesięcy konfliktu zbrojnego w Syrii, który rozpoczął się w marcu 2011 roku.

Według władz lokalnych ekipy organizacji humanitarnych dostarczyły pomoc dla tych mieszkańców, którzy pozostają w Hims.

Niedziela jest ostatnim dniem rozejmu w Hims, który miał umożliwić dostarczenie pomocy. Od ponad 18 miesięcy 13 dzielnic w starej części tego miasta, traktowanego jako centrum rewolty przeciw syryjskiemu prezydentowi Baszarowi el-Asadowi, jest oblężone przez siły rządowe. Według obrońców praw człowieka w historycznym centrum miasta uwięzionych jest ok. 2,5 tys. głodujących ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wojna domowa w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz