Notowania

wojna w syrii
06.08.2012 09:29

Wojna w Syrii. Kolejne bombardowania i walki w Aleppo

Zginęło ośmiu cywilów i jeden z dowódców rebelii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/SINAN GUL/ANADOLU AGENCY)

Do kolejnych bombardowań i ostrzału z broni automatycznej doszło w wielu dzielnicach syryjskiego miasta Aleppo. Zginęło tam ośmiu cywilów i jeden z dowódców rebelii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Zbombardowany został m.in. budynek sądu w centrum miasta, a także kilka dzielnic położonych na wschodzie miasta będącego stolicą gospodarczą Syrii.

W położonej na zachodzie dzielnicy Salahedin, gdzie od kilku dni koncentrują się zacięte walki między siłami prezydenta Baszara el-Asada a rebeliantami, także dziś słychać było strzały z broni automatycznej. W dzielnicy tej zginął rebeliancki dowódca. Odgłosy strzałów z broni automatycznej dobiegają także z dzielnicy Bab Nairab w centrum. Wczoraj informowano, że wokół Aleppo koncentrują się siły Asada w oczekiwaniu na decydujące starcie o ten bastion rebelii; może do niego dojść już w najbliższych dniach. Swoje szeregi wzmocnili też przeciwnicy władz w Damaszku.

W sumie dziś w całym kraju zginęło już co najmniej 28 osób, w tym 20 cywilów i ośmiu rebeliantów - podało mieszczące się w Londynie Obserwatorium, które opiera swe szacunki na relacjach bojowników i świadków w Syrii.

Według tego źródła wczoraj śmierć poniosło ok. 130 osób, w tym 80 cywilów, 40 żołnierzy reżimowych i 10 rebeliantów. W sumie trwający od marca 2011 roku konflikt pochłonął już życie ponad 21 tys. ludzi - twierdzi Obserwatorium.

Czytaj więcej w Money.pl
Koncentrują wojska wokół Aleppo. Czekają... Jak poinformowały dziś syryjskie źródła bezpieczeństwa, armia jest gotowa na decydującą ofensywę, ale czeka na rozkazy.
Sikorski na Twitterze dziękuje Ukrainie - Podpisałem podziękowania dla ministra spraw zagranicznych Ukrainy za ewakuowanie 15 Polaków z ogarniętego wojną Aleppo - napisał Sikorski na Twitterze.
Bombardują miasto. Śmigłowce w natarciu Rządowa armia poinformowała, że kontroluje część dzielnicy Salahedin w Aleppo.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz