Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
syria
26.11.2012 07:00

Wojna w Syrii. Rebelianci zajęli bazę lotniczą w pobliżu Damaszku

Syryjscy rebelianci zajęli bazę lotniczą sił rządowych na przedmieściach Damaszku, z której później się wycofali niszcząc kilka śmigłowców i zabierając amunicję

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/SANA)
Syryjski żołnierz w pobliżu Damaszku

*Syryjscy rebelianci zajęli bazę lotniczą sił rządowych na przedmieściach Damaszku, z której później się wycofali niszcząc kilka śmigłowców i zabierając amunicję - poinformowały źródła związane z opozycją. *

Podczas ataku zginęło co najmniej 15 rebeliantów i ośmiu żołnierzy syryjskiej armii. _ - Zajęcie tej bazy było ciosem w morale reżimu, bo położona jest ona blisko centrum syryjskiej stolicy _ - powiedział szef Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdel Rahman. Po kilku godzinach rebelianci wycofali się jednak z tego obiektu, wcześniej niszcząc kilka śmigłowców i zabierając amunicję.

Siły opozycyjne coraz częściej atakują bazy lotnicze syryjskiej armii, głównie przy granicy z Turcją, gdyż śmigłowce i samoloty bojowe są dla nich największym zagrożeniem.

Tymczasem lotnictwo syryjskie zbombardowało jedną z wiosek położonych w pobliżu Damaszku. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, podczas ataku zginęło co najmniej ośmioro dzieci.

Z najnowszych danych tej organizacji wynika, że w wyniku konfliktu w Syrii od połowy marca 2011 roku straciło życie już ponad 40 tys. ludzi.

Tagi: syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz