Notowania

wojna w syrii
15.03.2012 10:22

Wojna w Syrii. Turcja gotowa ma przyjęcie uchodźców

Dotychczas przed przemocą w ich kraju uciekło do Turcji ponad 13,7 tys. Syryjczyków. Obozy dla uchodźców powstają też w Iraku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dotychczas przed przemocą w kraju uciekło do Turcji ponad 13,7 tys. Syryjczyków. Obozy dla uchodźców powstają też w Iraku.

aktualizacja 10:44

Turcja przygotowuje się na przyjęcie dziesiątków tysięcy uchodźców z Syrii - poinformowało tureckie MSZ. W ciągu ostatnich 24 godzin granice turecką przekroczyło około tysiąca uciekinierów z Syrii - powiedział przedstawiciel tureckich władz. Tureckie MSZ informuje, że Turcja przygotowuje się na przyjęcie dziesiątków tysięcy uchodźców z Syrii.

Przed przemocą w ich kraju uciekło już do Turcji ponad 14 tys. Syryjczyków. Tureckie media informują, że w prowincjach Hatay, Gaziantep, Kilis i Sanliurfa w pobliżu granicy z Syrią powstają miasteczka namiotowe i kontenerowe, przeznaczone dla syryjskich uchodźców.

Tureckie media informują, że w prowincjach Hatay, Gaziantep, Kilis i Sanliurfa w pobliżu granicy z Syrią powstają miasteczka namiotowe i kontenerowe, przeznaczone dla syryjskich uchodźców. Obozami dla uchodźców opiekuje się Czerwony Półksiężyc oraz rządowe centrum kryzysowe.

Liczba uchodźców syryjskich w Turcji szybko rośnie ostatnich dniach, co wiąże się z rozpoczęciem przez reżim syryjski wielkiej ofensywy wojskowej w prowincji Idlib. Także w północnym Iraku niedaleko granicy ma zostać otwarty obóz dla uchodźców z Syrii.

Reuters odnotowuje, że dziś mija dokładnie rok od wybuchu powstania przeciwko syryjskiemu prezydentowi Baszarowi el-Asadowi. Agencja zwraca uwagę, że powstanie robi się coraz bardziej krwawe, wyraża pogląd, że najnowsze sukcesy sił reżimowych nie powstrzymają rewolty i podkreśla, że nie widać szans na dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu.

O syryjskich uchodźcach w Turcji czytaj w Money.pl
Turcja: Kolejna fala uchodźców z Syrii Liczba uciekinierów przed represjami reżimu Asada, przekroczyła 8,5 tysiąca.
7 tys. uchodźców z Syrii w Turcji Przybywają m.in. z miasta Dżisr al-Szugur, odległego od granicy tureckiej o ok. 40 km, gdzie siły syryjskie wkroczyły w niedzielę, by wyprzeć grupy zbrojne.
Fala uchodźców z Syrii zalewa Turcję W Turcji przebywa już 350 uciekających przed wojną Syryjczyków.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz