Notowania

ławrow
20.03.2012 21:14

Wojna w Syrii. "Władze popełniają bardzo wiele błędów"

- Jesteśmy gotowi poprzeć misję Annana i jego propozycje złożone rządowi i opozycji syryjskiej - powiedział Siergiej Ławrow.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Władze Syrii popełniają bardzo wiele błędów, lecz należy osądzać także tych, którzy dokonują prowokacji w tym kraju - oświadczył we wtorek minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow (na zdj.) w wywiadzie dla rozgłośni _ Kommiersant FM _.

- _ Chcę być bardzo dobrze zrozumiany: absolutnie nie usprawiedliwiamy syryjskich władz, uważamy, że kierownictwo syryjskie zareagowało niewłaściwie już na pierwsze przejawy protestów obywateli i że mimo wielokrotnych obietnic w odpowiedzi na nasze apele robi bardzo wiele błędów, a te działania, które idą w dobrym kierunku, podejmuje za późno _ - podkreślił szef rosyjskiej dyplomacji.

Takie postępowanie doprowadziło zdaniem Ławrowa do tego, że konflikt w Syrii znalazł się _ w tak ostrym stadium _. Rosyjski minister zaznaczył jednak, że jeśli wyraża się troskę o ludność cywilną, to należy też _ potępić tych, którzy dopuszczają się prowokacji, przy tym już od dawna _.

Ławrow powiedział, że decyzja o tym, kto przeprowadzi Syrię przez okres przejściowy, może zapaść w dialogu rządu Syrii z jego oponentami i domaganie się ustąpienia prezydenta Baszara el-Asada jako warunku rozpoczęcia takiego dialogu jest _ nierealistyczne _.

Już wcześniej Ławrow powiedział, że Moskwa jest gotowa poprzeć projekt deklaracji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie misji Kofiego Annana w Syrii, jeśli dokument nie będzie miał formy ultimatum.

- _ Jesteśmy gotowi poprzeć misję Annana i jego propozycje złożone rządowi i opozycji syryjskiej _, a także poprzeć te propozycje _ na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, nie tylko w deklaracji, ale i w rezolucji _ - ogłosił Ławrow na konferencji prasowej w Moskwie przeprowadzonej wspólnie z szefem MSZ Libanu.

O rebelii w Syrii zytaj w Money.pl
Sensacyjne doniesienia w sprawie Syrii Siergiej Ławrow i szefowie dyplomacji Ligi Arabskiej zawarli porozumienie. _ Nadszedł czas wysłania do Syrii sił międzynarodowych _- oświadczył jeden z nich.
Szkolą rebeliantów i terrorystów? Rosja grzmi Ambasador Rosji w ONZ oskarżył rząd Libii o wspieranie terroryzmu
Chiny i Rosja zablokują pomoc dla Syrii? ONZ po raz kolejny będzie podejmował rozmowy na temat rezolucji w Syrii.
Tagi: ławrow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz