Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojskowe transportery zabiorą Polaków?

0
Podziel się

Szef MON twierdzi, że wojsko jest przygotowywane do ewentualnej ewakuacji Polaków z Libii.

Wojskowe transportery zabiorą Polaków?
(kprm.gov.pl)
bEhohgtN

Szef MON Bogdan Klich poinformował, że wojsko jest przygotowywane do ewentualnej ewakuacji Polaków *przy pomocy wojskowych transporterów *z Libii.

_ - To, że około 90 osób chciało wracać, a wróciło de facto kilkanaście rządowym embraerem świadczy tylko o tym, że zainteresowani tak naprawdę nie byli zainteresowani _- ocenił minister.

Na uwagę, że Polacy nie wrócili do kraju, bo nie mogli dostać się na lotnisko, odparł, że trudno mu to komentować, bo _ nie śledzi tak do końca spraw związanych z przemieszczaniem się osób _.

bEhohgtP

W czwartek o godz. 2.35 na lotnisku wojskowym w Warszawiewylądował rządowy samolot, którym ewakuowano Polaków z Libii.Na pokładzie było 61 osób, w tym 15 Polaków. Reszta pasażerów tego rejsu pochodziła m.in. z Wielkiej Brytanii, Rumunii i Danii.

Szef gabinetu politycznego ministra spraw zagranicznych, Piotr Paszkowski poinformował, że Polacy, którzy zostali w Trypolisie, będą ewakuowani samolotami innych krajów.

Jeśli chodzi o Polaków przebywających na wschodzie Libii, gdzie nie działają lotniska, to według Paszkowskiego, rozważane są trzy możliwości ich ewakuacji. Pierwsza, to przeprawa promowa do Turcji z Bengazi; druga - przez przejście graniczne z Egiptem, a trzecia, to ewakuacja promowa z Trypolisu na Maltę. Wczoraj MSZ informowało, że we wschodniej Libii pozostało kilkudziesięciu Polaków.

bEhohgtV
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t132540.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rezim;prosi;rebeliantow;o;zlozenie;broni,98,0,781410.html) Reżim prosi rebeliantów o złożenie broni Obiecano nagrody dla tych, którzy dostarczą informacji na temat przywódców protestów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t132534.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;angazuje;sie;w;sprawy;libii,27,0,780827.html) Al-Kaida angażuje się w sprawy Libii Organizacja potępia Kaddafiego i popiera rewolucjonistów, którzy wyszli na ulice.
bEhohguq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)