Notowania

ue
18.10.2008 08:26

Wolny handel między UE a Kanadą?

Unia Europejska i Kanada rozpoczęły negocjacje na temat partnerstwa gospodarczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Unia Europejska i Kanada rozpoczęły negocjacje na temat wzmocnionego partnerstwa gospodarczego. Współpraca ma być na zupełnie innym poziomie - deklarują przywódcy.

_ - Właśnie zakończyliśmy całościowe studium gospodarcze i zgodziliśmy się, że razem określimy formalne mandaty do wynegocjowania ambitnego, głębszego i całościowego, prawdziwie historycznego porozumienia o partnerstwie gospodarczym _ - mówi Stephen Harper, premier Kanady (na zdjęciu). Jak wyjaśnił, powinno do tego dojść na początku 2009 roku.

Rozmowy, w których ze strony UE uczestniczyli szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso oraz Nicolas Sarkozy, prezydent Francji, która w tym półroczu przewodniczy Unii, miały dotyczyć możliwego porozumienia o wolnym handlu między UE a Kanadą. Jednak dominującym tematem stał się obecny kryzys na światowych rynkach finansowych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Światowy system finansowy do przebudowy ]( http://news.money.pl/artykul/swiatowy;system;finansowy;do;przebudowy,107,0,377195.html ) 
* [ Unia pomoże Węgrom ]( http://news.money.pl/artykul/ue;pomoze;wegrom;walczyc;z;kryzysem,45,0,376365.html )
* [ Barroso: Oszczędności są bezpieczne ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/barroso;oszczednosci;europejczykow;sa;bezpieczne,2,0,374018.html )

Kanadyjski premier podkreślił, że w czasach problemów ekonomicznych pojawia się tendencja do tworzenia barier między gospodarkami poszczególnych krajów. Dzisiaj jednak należy ją odrzucić i dążyć do ściślejszej współpracy - zauważył Harper.

Dodał, że Kanada i Unia Europejska przenoszą swą współpracę gospodarczą _ na całkowicie nowy poziom _.

Tagi: ue, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz