Notowania

powódź
03.06.2010 07:46

Wraca groźba powodzi

Na Dolnym Śląsku Odra przekracza stany alarmowe. W Kłodnem w Małopolsce osuwa się ziemia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Intensywne opady deszczu w ostatnich dniachspowodowały, że woda w rzekach znów się podnosi.

Na Dolnym Śląsku w Kłodzku i Lądku spadło wczoraj około 45 litrów wody na metr kwadratowy. Po przyborze wody po południu, jej stan powoli opada - poziom alarmu przekroczony jest już tylko w Krosnowicach na Nysie Kłodzkiej.

W Odrze woda na niemal całej długości na Dolnym Ślasku płynie powyżej stanu alarmowego. Po ostatnich opadach - popłynie nią kolejna fala. Będzie jednak niższa o metr od ostatniej.

Na drugą falę szykuje się Wrocław. Trwa ustawianie tymczasowego wału na Kozanowie. Pod szczególną opieką znajduje się ulica Celtycka, gdzie powstaje umocnienie na długości kilometra. Budowie wału przyglądają się mieszkańcy Kozanowa, którzy są bardzo sceptyczni, zwłaszcza, że wciąż pamiętają wodę sprzed kilkunastu dni.

Tymczassem w Kłodnem w Małopolsce, gdzie uaktywniło się potężne osuwisko ziemi, strażacy rozpoczęli w środę wieczorem ewakuację mieszkańców kolejnych budynków. W sumie ok. 200 osób będzie musiało opuścić 50 domów.

_ - W Zespole Szkół w Kłodnem, w którym mieścił się sztab akcji ratunkowej, popękały ściany. Zapadła decyzja o ewakuacji wszystkich przebywających tam osób. Prewencyjnie ewakuowani mają być także mieszkańcy ok. 50 budynków znajdujących się powyżej szkoły _ - powiedział rzecznik małopolskiej straży pożarnej Andrzej Siekanka.

W środę około godz. 3-4 nad ranem w Kłodem ziemia zaczęła się osuwać ze zbocza na domy. Strażacy ewakuowali już 180 osób z 38 budynków. Doszczętnie zniszczonych zostało 10 domów. Uszkodzeń doznała sieć energetyczna, wodociąg i gazociąg.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ 600 mln zł na odbudowę zniszczonej infrastruktury ]( http://news.money.pl/artykul/600;mln;zl;na;odbudowe;zniszczonej;infrastruktury,185,0,628153.html )
* [ Osunięcie ziemi w Limanowej - zniszczonych 5 domów ]( http://news.money.pl/artykul/osuniecie;ziemi;w;limanowej;-;zniszczonych;5;domow,152,0,627864.html )
Tagi: powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz