Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Wraca IV RP owinięta czarnym kirem"

0
Podziel się

Partia Demokratyczna wyraziła poparcie dla Bronisława Komorowskiego jako kandydata na prezydenta.

"Wraca IV RP owinięta czarnym kirem"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgYxfmJ

Partia Demokratyczna popieraBronisława Komorowskiego(na zdjęciu) jako kandydata na prezydenta - oświadczyła przewodnicząca Partii Demokratycznej Brygida Kuźniak.

_ - Partia Demokratyczna zdecydowała, że w nadchodzących wyborach prezydenckich należy głosować na Bronisława Komorowskiego _ - powiedziała Kuźniak na zorganizowanej w Warszawie konferencji prasowej.

_ - My czujemy, że nadchodzi, wraca IV RP i to jest bardzo groźna dama, ponieważ idzie otoczona współczuciem i owinięta czarnym kirem. W tej sytuacji chcemy głosować na Bronisława Komorowskiego i wszystkich do tego serdecznie nakłaniamy _ - uzasadniała poparcie PD dla Komorowskiego.

bEgYxfmL

Dodała też, że PD nie chce _ wojny polsko-polskiej _. _ Boimy się, że ona nadejdzie. Nie chcemy takiej wojny tym bardziej, że w obliczu śmierci, złych emocji, bólu, goryczy i rozpaczy będzie to wojna toczona na symbole. Jeżeli jedna strona weźmie symbol Katynia, krzyża Solidarności, to druga strona w obliczu takiej wojny na symbole pozostanie już tylko z pustymi rękami _ - powiedziała.

Wyjaśniała też, dlaczego PD nie popiera kandydaturyAndrzeja OlechowskiegolubGrzegorza Napieralskiego. _ My uważamy, że dzisiaj trzeba poprzeć tego, kto ma szanse wygrać _ - powiedziała szefowa PD.

Kandydaturę Napieralskiego Kuźniak określiła jako kuriozum. _ Pan Grzegorz Napieralski swoją ambicją i młodością budzi moją sympatię, ale w tej sytuacji politycznej wystawienie przez tę partię jego kandydatury oceniam jako rzecz egzotyczną, ciekawą, powiem po łacinie: kuriozum _ - oświadczyła.

Rada Krajowa Partii Demokratycznej wyraziła też wdzięczność dla Tomasza Nałęcza za _ zaangażowanie w prekampanię prezydencką _. Nałęcz był kandydatem popieranym przez PD i SdPl, jednak w środę zrezygnował ze startu w wyborach prezydenckich. Swoją decyzję uzasadniał chęcią uniknięcia ostrych sporów po katastrofie Smoleńskiej.

bEgYxfmR
O POLCE PO TRAGEDII CZYTAJ WIĘCEJ W MONEY.PL:
*Polska oszalała. Co nas czeka po tragedii? * Ogłaszając, że para prezydencka pochowana zostanie na Wawelu, ustami kardynała Dziwisza rozpoczęto prezydencką kampanię wyborczą. Do dziś nikt nie chce się przyznać do podjęcia tej decyzji, choć rozpętała ona wojnę polsko – polską.
*Polska Komorowskiego vs. Polska Kaczyńskiego * Marszałek Sejmu zarządził, że 20 czerwca pójdziemy do urn, by wybrać prezydenta. Wszystko wskazuje na to, że do decydującej batalii sta
bEgYxfnm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)