Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.09.2012 15:01

Wręczono certyfikaty stypendialne Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego

Prawie 40 uczniów szkół gimnazjalnych z rejonu jeleniogórsko-legnickiego odebrało we wtorek w Sejmie certyfikaty stypendialne Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego. Stypendia przyznawane są przez fundację dzieciom osiągającym dobre wyniki w nauce i sporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prawie 40 uczniów szkół gimnazjalnych z rejonu jeleniogórsko-legnickiego odebrało we wtorek w Sejmie certyfikaty stypendialne Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego. Stypendia przyznawane są przez fundację dzieciom osiągającym dobre wyniki w nauce i sporcie. *

Stypendia wynoszą 1000 zł. Środki na stypendia pochodzą z akcji charytatywnej organizowanej przez fundację oraz z darowizn od osób fizycznych i prawnych.

Certyfikaty wręczył stypendystom przewodniczący rady fundacji Aleksander Kwaśniewski. "Spełniamy życiowe przesłanie Jerzego Szmajdzińskiego" - mówił Kwaśniewski.

Były prezydent zwrócił uwagę, że wieloletni parlamentarzysta Jerzy Szmajdziński był osobą, którego działalność była bardzo związana z ludźmi młodymi, z pomocą dzieciom i młodzieży. "To była jedna z najważniejszych spraw i najważniejszych idei, którym się poświęcał" - ocenił Kwaśniewski.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich zaznaczył, że patron fundacji był postacią wielkiego honoru i kompetencji. "Wykorzystajcie dobrze te stypendia" - mówił Wenderlich, gratulując stypendystom.

Wdowa po polityku, posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, wyraziła nadzieję, że stypendia pomogą młodym ludziom osiągać kolejne sukcesy, w przyszłości również zawodowe.

Stypendyści, uczniowie szkół gimnazjalnych z regionu jeleniogórsko-legnickiego, to młodzież wybrana przez rady rodziców i przez rady pedagogiczne szkół. Stypendium jest wyróżnieniem za wyniki w nauce, sukcesy sportowe lub artystyczne. Kryterium jest też dochód rodziny.

Fundację im. Jerzego Szmajdzińskiego powołano w marcu 2011 r. Przewodniczącym rady fundacji został Aleksander Kwaśniewski. Tragicznie zmarły 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej Jerzy Szmajdziński był wieloletnim posłem na Sejm, ministrem obrony narodowej w latach 2001-2005.(PAP)

agz/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz