Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Wriemia Nowostiej": Łukoil ograniczy dostawy ropy do Możejek

0
Podziel się:

Łukoil ograniczy dostawy ropy naftowej do
litewskiej rafinerii w Możejkach, której kupno finalizuje polski
koncern PKN Orlen - informuje w czwartek rosyjski dziennik
"Wriemia Nowostiej".

bFfZUBLp

Łukoil ograniczy dostawy ropy naftowej do litewskiej rafinerii w Możejkach, której kupno finalizuje polski koncern PKN Orlen - informuje w czwartek rosyjski dziennik "Wriemia Nowostiej".

Jak pisze gazeta, wiceprezes Łukoila Leonid Fiedun oświadczył na zebraniu akcjonariuszy koncernu, że uważa dostawy ropy do Możejek za nierentowne.

"Dostawy do Możejek nie są dla nas interesujące. Sądzę, że nie będą także dla większości rosyjskich firm. Cena jest bardzo niska i dostawy w tym kierunku są gorszym rozwiązaniem niż dostawy do zakładów w Niemczech, Rumunii czy Bułgarii" - oświaczył Fiedun.

bFfZUBLr

PKN Orlen podpisał w maju z upadającym rosyjskim koncernem Jukos umowę na kupno 53,7 proc. należących do Jukosu akcji litewskiej rafinerii Mażeikiu Nafta. Jednocześnie płocki koncern uzgodnił kupno od rządu Litwy dalszych 30,7 proc. akcji Możejek. Łukoil był rywalem PKN Orlen w staraniach o nabycie akcji Możejek.

Zgodnie z grafikiem eksportu ropy w trzecim kwartale tego roku, Rosnieft dostarczy Możejkom 1 mln ton tego surowca, TNK-BP (inny rywal PKN Orlen w zabiegach o Możejki) - 620 tys. ton, a Łukoil - 180 tys. ton.

"Wriemia Nowostiej" pisze, że nie udało mu się uzyskać informacji, czy Rosnieft i TNK-BP też zamierzają obniżyć poziom dostaw do Możejek.

bFfZUBLx

mw/ kan/

bFfZUBLS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)