Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Wriemia Nowostiej": sojusznicy nie zaprosili Polski na uroczystości w Normandii

0
Podziel się:

Sojusznicy nie zaprosili Polski na uroczystości
w Normandii - informuje w piątek dziennik "Wriemia Nowostiej",
zapowiadając sobotnie obchody 65. rocznicy lądowania wojsk
alianckich we Francji.

Sojusznicy nie zaprosili Polski na uroczystości w Normandii - informuje w piątek dziennik "Wriemia Nowostiej", zapowiadając sobotnie obchody 65. rocznicy lądowania wojsk alianckich we Francji.

Gazeta podaje, że głównymi gośćmi będą prezydent USA Barack Obama i premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown.

"Wśród zaproszonych nie ma głów innych państw, których siły zbrojne pomogły sprzymierzonym w bitwie o Francję. Nie będzie tam m.in. rosyjskiego prezydenta" - zauważa dziennik.

"Prezydent Nicolas Sarkozy zapomniał też o swoim polskim koledze Lechu Kaczyńskim, co w Warszawie wywołało żal i zdumienie. Wszak w 1944 roku razem z sojusznikami w Normandii wylądowała sformowana w Anglii dywizja pancerna generała Stanisława Maczka" - dodaje "Wriemia Nowostiej".

Gazeta odnotowuje, że "polski premier Donald Tusk określił tę sytuację jako +przykrą+". "Wytłumaczył to tym, że stosunki między prezydentami Polski i Francji od 2008 roku +nie są najlepsze+" - przekazuje "Wriemia Nowostiej".

Dziennik przypomina również, że na uroczystości, które upamiętniały 60. rocznicę lądowania aliantów w Normandii, ówczesny prezydent Francji Jacques Chirac zaprosił przywódców 15 krajów, w tym prezydentów Rosji i Polski, Władimira Putina i Aleksandra Kwaśniewskiego oraz kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera. (PAP)

mal/ ap/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)