Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: Akt oskarżenia ws. wyprowadzenia pieniędzy z trzech firm

0
Podziel się

Do wrocławskiego sądu trafił akt oskarżenia ws. wyprowadzenia około 7 mln zł
z trzech firm, w tym nieistniejących już pierwszych polskich tanich linii lotniczych Air Polonia.
Wśród oskarżonych jest Piotr R. - zamieszany w tzw. aferę gruntową.

bErRDLud

Do wrocławskiego sądu trafił akt oskarżenia ws. wyprowadzenia około 7 mln zł z trzech firm, w tym nieistniejących już pierwszych polskich tanich linii lotniczych Air Polonia. Wśród oskarżonych jest Piotr R. - zamieszany w tzw. aferę gruntową.

Jak powiedziała w piątek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, liczący 500 stron akt oskarżenia obejmuje łącznie 23 osoby. "Osoby te w głównej mierze oskarżone są o pranie brudnych pieniędzy i wyprowadzanie z firm pieniędzy w oparciu o fikcyjne faktury" - powiedziała Klaus.

Akt oskarżenia dotyczy lat 2003-2005. Piotr R., były dziennikarz i współpracownik Andrzeja Leppera, w 2009 r. usłyszał w tej sprawie zarzuty pomocnictwa w wyrządzeniu dużej szkody w mieniu wrocławskiej spółki i pranie brudnych pieniędzy.

bErRDLuf

Inni oskarżeni to członkowie zarządu nieistniejących już pierwszych polskich tanich linii lotniczych Air Polonia - Tomasz S. i Rafał Cz. Prokuratura zarzuciła im wyprowadzenie z tej spółki 3 mln zł na fikcyjne faktury kosztowe. Tomasz S. w 2004 r. z list Samoobrony kandydował do europarlamentu. W 2007 r. starał się o stanowisko wiceprezesa Polskich Linii Lotniczych LOT.

Oprócz Air Polonia oskarżeni, zdaniem śledczych, mieli wyprowadzić również pieniądze z dwóch wrocławskich firm. Łączna kwota oszustw to około 7 mln zł. (PAP)

pdo/ bos/ jbr/

bErRDLuG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)