Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: Brakuje pieniędzy na leczenie dzieci chorych na nowotwory

0
Podziel się

Wrocławskiej Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii
Dziecięcej grozi wstrzymanie przyjmowania pacjentów i wykonywania zabiegów. NFZ zalega placówce z
wypłatą ponad 4 mln zł za nadwykonania.

bEiSeIet

Wrocławskiej Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej grozi wstrzymanie przyjmowania pacjentów i wykonywania zabiegów. NFZ zalega placówce z wypłatą ponad 4 mln zł za nadwykonania.

Szefowa kliniki prof. Alina Chybicka powiedziała, że nie wyobraża sobie wstrzymania przyjmowania pacjentów. "Jesteśmy jedyną taką kliniką w Polsce południowo-zachodniej. W przeciągu doby przyjęliśmy 10 nowych dzieci" - mówiła profesor. Podkreśliła, że jeśli nie znajdą się pieniądze na leczenie, zwróci się o pomoc do społeczeństwa.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej Andrzej Zdeb, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego, któremu klinika podlega, na obecną chwilę liczba i wartość wykonywanych procedur znacznie przekracza wartość kontraktu z NFZ. "W szpitalu zaczyna być dziura w zasadzie nie do pokrycia. Brakuje pieniędzy m.in. na zapłatę czy zakup środków medycznych, czy opłatę za media" - dodał dyrektor.

bEiSeIev

Zdeb poinformował, że w podobnej sytuacji jest także klinika lecząca nowotwory u dorosłych. Tam za nadwykonania NFZ jest winien ponad 3 mln zł. "Łączna wartość wykonanych w naszym szpitalu, a niezapłaconych świadczeń medycznych w okresie od 2008 r. do końca października 2010 r. wynosi około 20 mln zł" - powiedział dyrektor. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

pdo/ itm/ jra/

bEiSeIeW
pieniądze
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)