Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: Działacz Wolnych Konopi usłyszał zarzut uprawy konopi

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o zwolnieniu Tomasza O.
#

bDnITHyt

# dochodzi informacja o zwolnieniu Tomasza O. #

06.07. Wrocław (PAP) - Zarzut nielegalnego uprawiania krzewów konopi indyjskich usłyszał w środę 32-letni Tomasz O., działacz Wolnych Konopi. W pomieszczeniu wynajętym przez mężczyznę policja zarekwirowała 13 krzewów tej rośliny. Za nielegalną uprawę grozi mu kara od 3 do 8 lat więzienia.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus poinformowała PAP, że Tomasz O., po usłyszeniu zarzutu, został zwolniony do domu. Mężczyzna musi wpłacić 5 tys. poręczenia majątkowego oraz nie wolno mu opuszczać kraju. "O. przyznał się, że uprawiał konopie indyjskie" - powiedziała Klaus.

bDnITHyv

Jak informował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, O. jakiś czas temu zapowiedział, że zamierza uprawiać konopie indyjskie w ramach eksperymentu naukowego. "Wtedy też prokuratura wrocławska poinformowała, że nie ma mowy o eksperymencie, bowiem uprawianie konopi indyjskich jest przestępstwem" - powiedział rzecznik.

Tomasz O. został zatrzymany przez policję także w styczniu tego roku, kiedy w biurze podawczym Kancelarii Sejmu chciał zostawić dla marszałka Grzegorza Schetyny placek z liściem konopi.

Tomasz O. pojawił się wówczas w Sejmie, by złożyć zawiadomienie o utworzeniu komitetu, który ma zająć się ponownym zbieraniem podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Główne założenie tego projektu to dekryminalizacja posiadania i uprawy marihuany. Komitet zbierał już podpisy pod tym projektem, ale zamiast wymaganych prawem 100 tys. zebrał ich tylko kilka tysięcy. (PAP)

umw/ pdo/ bno/

bDnITHyB
bDnITHyW
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)