Notowania

wiadomości
31.03.2013 13:35

Wrocław: Galeria komiksu w Centrum Kultury "Zamek"

Wystawa prac twórcy komiksów i ilustracji Przemysława Truścińskiego zainauguruję w piątek działalność Galerii Komiksu i Ilustracji we wrocławskim Centrum Kultury "Zamek".

Podziel się
Dodaj komentarz

Wystawa prac twórcy komiksów i ilustracji Przemysława Truścińskiego zainauguruję w piątek działalność Galerii Komiksu i Ilustracji we wrocławskim Centrum Kultury "Zamek".

Jak poinformował PAP Piotr Makarewicz z Centrum Kultury "Zamek", w nowej galerii będą prezentowane prace najciekawszych artystów tworzących komiksy oraz ilustracje książkowe w postaci grafik, ilustracji oraz plansz komiksowych.

Pierwsza z prezentowanych wystaw nosi tytuł "Nierealny świat". To prezentacja kilkudziesięciu prac Przemysław Truścińskiego - grafika, twórcy ilustracji, komiksów, murali i scenografii. "Artysta używa różnych konwencji, aby kreować światy podlegające onirycznej deformacji. Perfekcyjnie skonstruowane, doskonałe narracyjnie grafiki artysty budują nastrój, w który łatwo można się zanurzyć" - opisują twórczość Truścińskiego organizatorzy ekspozycji.

Na wystawie będzie można zobaczyć prace artysty z różnych okresów jego twórczości - zarówno wczesne, powstałe w latach 90., jak i najnowsze rysunki. Wystawa będzie czynna do 7 maja.

Przemysław "Trust" Truściński jest absolwentem Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Współtworzył stowarzyszenie Contur, z którym organizował Festiwal Komiksu. Jest pomysłodawcą cyklu wystaw "ilustracja.pl". Artysta publikował swoje prace w najważniejszych pismach i magazynach komiksowych w Polsce.

"Trust" jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W 1994 r. zdobył Grand Prix na festiwalu Komiksu w Łodzi, a w 2010 r. został odznaczony medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Brał udział w ponad 100 wystawach w Polsce i za granicą. Jego prace były pokazywane m.in. w Tokio, Berlinie, Frankfurcie, Moskwie i Paryżu. Artysta zaprojektował postać Wiedźmina do znanej gry komputerowej. Współpracuje z Muzeum Powstania Warszawskiego jako dyrektor artystyczny komiksowych antologii powstańczych. (PAP)

pdo/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz